Przypomnij sobie swoje dzieciństwo i to, jak często mówiłeś „Chcę iść do mamy!” Kiedy bolało, denerwowaliśmy się lub po prostu smuciliśmy, mama zawsze wiedziała, jak to naprawić. Z wiekiem przestajemy tak często wołać mamę – przynajmniej otwarcie. W końcu musimy być silni, niezależni i sami rozwiązywać swoje problemy.

Ale pozwól, że coś ci powiem. Jestem dorosła, dobrze zarabiam, mam wspaniałego męża, dom i dwójkę dzieci. Ale wciąż potrzebuję mamy i nie boję się tego przyznać. I własnie dlatego:

Mama jest jedyną przyjaciółką, na której możesz polegać w każdych okolicznościach.

Jedynym przyjacielem, który zawsze będzie z tobą, bez względu na to, co się stanie, jest twoja matka. Pomyśl o tym. Nawet ci, których uważasz za swoich najlepszych przyjaciół, nie zawsze są w stanie rzucić wszystko i przybiec na pierwsze zawołanie. I wiesz co? To całkiem normalne. Każda osoba jest tak naprawdę przede wszystkim zajęta własnym życiem i nie należy się obrazać, że nie zawsze kręci się ono wokół nas.

Inna sytuacja z mamą. Jej życie naprawdę kręci się wokół ciebie. Może nie cały czas (to zrozumiałe, każda matka zasługuje na to, by żyć własnym życiem), ale na pewno w tych momentach, kiedy najbardziej jej potrzebujesz.

Mama kocha Cię zawsze i bez żadnych warunków.

Na drodze życia z pewnością spotkasz wielu godnych ludzi, ale jedyną osobą ze wszystkich, która będzie kochać zawsze i bez żadnych warunków jest Twoja mama.

„Miłość mamy jest cierpliwa i wyrozumiała, nawet gdy cały świat walczy przeciwko nam. Nigdy nie znika ani nie słabnie, nawet jeśli serce matki kurczy się z bólu. Innymi słowy, miłość matki jest jedną z najgłębszych i najbardziej bezwarunkowych.”

Czasami nasze decyzje łamią jej serce. Robimy to, czego ona w ogóle nie lubi, ale mama i tak nas kocha. Wybieramy drogi życiowe, których nigdy by dla nas nie wybrała, ale wciąż jest gotowa pomóc i wesprzeć w każdej chwili. To bardzo uspokaja i dodaje pewności siebie, gdy wiesz, że bez względu na to, jak bardzo zbłądzisz, zawsze będzie co najmniej jedna osoba po twojej stronie.

Zawsze będziesz potrzebować swojej matki, bez względu na to, ile masz lat.

To bezsporny fakt, ale co jeśli mieszkacie w różnych miastach (lub nawet krajach)? Bez względu na to, jak bardzo chcesz zawsze mieszkać blisko domu rodziców, wychowywać dzieci obok dziadków, życie czasami rzuca nas w zupełnie nieoczekiwane miejsca.

Dorastamy i opuszczamy nasz dom rodzinny. Ale zawsze możesz utrzymywać bliski związek, nawet jeśli jesteś daleko…

Zarezerwuj czas w swoim grafiku na regularne rozmowy.

Tak, tak, nie zostawiaj tych telefonów przypadkowi i nie przekonuj siebie, że zadzwonisz, gdy będzie wolny czas. W wielu przypadkach ten „wolny czas” nie znajduje się. Wstawiaj telefony do mamy w codzienną rutynę i przysięgaj, że nigdy ich nie przegapisz.

Trzymając się planu, pokażesz mamie, że pozostaje bardzo ważną częścią Twojego życia. Jeśli masz dzieci, przeznacz dla nich osobny czas, aby mogły porozmawiać z babcią.

Podziel się z nią nie tylko poważnymi wiadomościami, ale także drobiazgami.

Oczywiście twoja mama chce wiedzieć, że dostałeś awans w pracy, kupiłeś nowy dom, a jej wnuczka niedawno wypowiedziała pierwsze słowo. Ale ona chce wiedzieć o tobie nie tylko to. Uwierz mi, chce wiedzieć, jak nie dostałeś awansu, o domu, który chciałeś kupić, ale nie wyszło, i jak jej wnuczka odmówiła jedzenia płatków owsianych, brudząc wszystko dookoła. Wiesz, te rzeczy, z których trudno jest być dumnym i o których nie rozmawiałbyś w mediach społecznościowych.

Mama chce być częścią całego twojego życia, a nie tylko najlepszych chwil.

Pokaż jej, że myślisz o niej każdego dnia.

Czy umieściłeś w swoim kalendarzu przypomnienie, aby nie zapomnieć wysłać kwiatów na 8 marca lub jej urodziny? Świetnie, ale... wszyscy to robią. Bez względu na to, jak piękny jest bukiet róż, wcale jej nie mówi: „Zawsze myślę o tobie, mamo!”

Lepiej pokaż jej, że zawsze ją pamiętasz, robiąc małe niespodzianki w zwykłe dni, a nie tylko w święta. I nie muszą być drogie ani nawet materiałowe!

Wyślij jej rysunek narysowany przez jej wnuka. Oznacz ją w zabawnym lub wzruszającym poście na Facebooku. Nawet sam tekst, który mówi: „Widziałem to i tamto dzisiaj i przypomniało mi o tobie” pokazuje jej, że jest w twoim umyśle.

Podziel się z nią hobby.

Znajdź coś, co podoba się Tobie i jej i uczyń z tego coś, co was łączy. Może ty i ona uwielbiacie fantazje? Utwórz stronę klubu książki dla was dwojga. Lubisz seriale z określonego gatunku? Oglądaj je synchronicznie i dziel się wrażeniami. Uwielbiasz robić na drutach? Dzielcie się ze sobą schematami i zdjęciami gotowych rzeczy.

Jeśli nie macie wspólnego hobby, zapytaj ją, co lubi najbardziej (poza tobą) i spróbuj się dowiedzieć tyle, ile to możliwe. To wystarczy, ponieważ twoja mama spędzała godziny kiedy byłeś dzieckiem czytając o tenisie, balecie, różnicach między superbohaterami i wszystkim, co cię interesowało, aby być dla ciebie najlepszą mamą. Nadeszła Twoja kolej!

Umieść ją na jednym z pierwszych miejsc w swoim życiu.

Pamiętaj, tak jak zawsze będziesz potrzebować swojej mamy, tak ona nigdy nie przestanie cię potrzebować.

Główne zdjęcie: turba-urba.org