Poznaj nowe i ekscytujące zajęcia z włóczki, które można wykonywać z dziećmi. Nie trzeba nic dziergać ani szyć - a wyrób będzie gotowy w pół godziny.

foto: cpykami

Weź tekturę falistą. Zaznacz kwadrat o bokach 25 cm. Ten rozmiar jest przypadkowy, ponieważ można zrobić większy lub mniejszy kwadrat. Przyklej go do innego kawałka tektury, aby był grubszy. Wbij gwoździe w odległości 2,5 cm od siebie wzdłuż całego obwodu kwadratu. Weź 4 nitki białej włóczki (lub mniej, jeśli włóczka jest gruba), przywiąż do gwoździa na krawędzi rogu na dole po lewej stronie. Następnie przeplątaj włóczkę jak na zdjęciu poniżej, przez 2 gwoździe, potem w górę, znów 2 gwoździe, w dół itd.

Gdy dojdziesz do końca, zmień kierunek z pionowego na poziomy i kontynuuj, jak przedstawiono jest na zdjęciu poniżej.

foto: cpykami

Wykonaj w ten sam sposób drugi rząd, aby gotowy wyrób był grubszy. Teraz weź kolorową włóczkę w dowolnym kolorze, tylko jedną nitkę, przywiąż ją do trzeciego gwoździa w dolnym rzędzie i przeplataj 20 razy do równoległego gwoździa. Następnie przejdź do gwoździa powyżej w lewym rzędzie i wykonaj kolejne 20 splotów pomiędzy równoległymi gwoździami. Zawiąż włóczkę wokół gwoździa na samym dole.

foto: cpykami

Zrób to samo ze wszystkimi gwoździami, zmieniając kolor włóczki według uznania.

foto: cpykami

Część jest już gotowa. Teraz pozostaje już tylko spleść ze sobą warstwę białą i kolorową. Aby to zrobić, dla każdego kolorowego rzędu weź włóczkę w tym samym kolorze i włóż ją do igły z dużym uchem. Połącz warstwy z włóczką na środku (szczegóły na zdjęciu poniżej).

foto: cpykami

Za pomocą tej samej igły i włóczki, zrób to samo w drugim rzędzie. Każde przeplatane miejsce z białej włóczki zawiąż na dole (pierwsza warstwa). Ponieważ w rogu jest tylko jeden mały kwadrat, wystarczy połączyć tylko raz. W następnym rzędzie należy zrobić dwa razy, potem trzy razy itd.

foto: cpykami

Bardziej szczegółowo widać na zdjęciu poniżej - nic skomplikowanego:

foto: cpykami

Po związaniu wszystkich warstw (każda kolorowa warstwa jest połączona z białą nitką kolorowej warstwy), za pomocą nożyczek obetnij nitkę między gwoździami i na samych gwoździach.

foto: cpykami

Odetnij nadmiar. W rezultacie otrzymujemy wspaniałą serwetę. Z jednej strony wygląda ona w następujący sposób:

foto: cpykami

A z drugiej strony ma bardzo ładny kolorowy wzór!

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami