Trudno znaleźć dom, w którym nie ma w kuchni mikrofalówki. Niestrudzony pracownik, rozmraża, podgrzewa, a nawet przyrządza coś pysznego w mgnieniu oka!

Kuchenka mikrofalowa jest obecnie niezbędnym urządzeniem do gotowania i innych codziennych zadań.

Możliwości mikrofalówki

Zrobić wspaniałą piankę do kawy

Chcesz kawę jak ze „Starbucksa”? Nie potrzebujesz ekspresu do kawy, jeśli masz mikrofalówkę. Wlej trochę mleka do szklanego słoika z pokrywką i dobrze wstrząśnij. Następnie włóż słoik do mikrofalówki na 30 sekund. Gdy pianka podniesie się do wysokiego poziomu, wystarczy po prostu wyłożyć ją łyżką na kawę w filiżance.

Obierz czosnek

Umieść główkę czosnku w mikrofalówce i włącz urządzenie na pełną moc na 15 sekund. Łupiny zejdą z ząbków i wystarczy je usunąć za pomocą jednego ruchu.

Zrób chipsy

Ziemniaki pokrój w cienkie plasterki, ułóż na wyłożonym pergaminem talerzu, skrop oliwą, posól i dodaj przypraw. Włóż naczynie do mikrofalówki na 3 minuty. Po tym czasie przewróć chipsy na drugą stronę i wstaw do piekarnika na kolejne 3 minuty.

Obierz skórkę z owoców i warzyw

Aby zaoszczędzić sobie kłopotu z zanurzaniem pomidorów we wrzątku, zrób na przykład poprzeczne nacięcie na każdym warzywie, a następnie włóż je do mikrofalówki na 2 minuty.

Wyparzanie słoików

Wszyscy miłośnicy domowego jedzenia pokochają ten trik. Umyte słoiki, bez wycierania, umieść w mikrofalówce i włącz urządzenie na pełną moc. 1,5 do 2 minut wystarczy, aby woda wyparowała. Kiedy tylko słoiki będą całkowicie suche, wyłącz urządzenie.

Przygotowywanie „łódeczek” z lawasza

Apetyczne przystawki na świątecznym stole wyglądałyby jeszcze bardziej apetycznie, gdyby były podane w tych „łódeczkach”. Przygotuj je wcześniej, wycinając cienkie krążki z lawasza i w zwykły sposób podgrzej je w mikrofalówce. Użyj kubka lub szklanki, aby nadać zakrzywiony kształt. Albo jeszcze łatwiej: zamiast lawasza użyj gotowych chlebków pita.

Warzywa gotowane na parze

Przygotowane (umyte i pokrojone) warzywa umieść w odpowiednim pojemniku, posól i popieprz i przykryj folią spożywczą nadającą się do mikrofalówki. Włóż tam naczynie na 15-20 minut przy niskiej mocy.

I jeszcze jedna rada: jeśli chcesz, aby pokój szybko wypełnił się przyjemnym aromatem (wanilii, cynamonu lub innych ulubionych przypraw), wsyp szczyptę aromatycznego dodatku na talerz i włącz mikrofalówkę na 15 sekund. Spróbuj, będziesz zaskoczony! I nie zapomnij podzielić się wrażeniami z przyjaciółmi.

Główne zdjęcie: lime.energy