Życie 90-letniej Joy Ryan było pełne szczęśliwych i zarazem bolesnych wydarzeń. Jednak rodzina i bliscy zawsze byli na pierwszym miejscu, a jej własne marzenia były odkładane na później. Ale dziś udowodnimy, że można żyć pełnią życia nie tylko w młodym wieku, ale w każdym wieku!

Rodzina Joy nie była zamożna. Kobieta całe życie mieszkała w małym miasteczku Duncan Falls, gdzie pracowała w supermarkecie. Oczywiście, czasem jeździła na wakacje z mężem i dziećmi, ale Joy nigdy nie widziała morza.

foto: laykni.com

Dwóch z jej trzech synów zmarło, gdy mieli po czterdzieści lat, a ona sama została wdową dwadzieścia lat temu. Teraz nasza bohaterka większość czasu spędza przed telewizorem, oglądając różne programy telewizyjne i rzadko widuje się z rodziną. To wszystko zmieniło się, gdy odwiedził ją ukochany wnuk. Chłopak poznał w college'u kilku zapalonych miłośników wędrówek i teraz opowiadał o wędrówkach w Appalachach swojej babci Joy.

foto: laykni.com

Zaciekawienie babci i smutek, że nigdy nie będzie mogła odwiedzić tak wspaniałego miejsca, skłoniły wnuka do przemyśleń. Pod koniec studiów przeżył wielki szok: samobójstwo swojego najlepszego przyjaciela. Bradowi było bardzo trudno pogodzić się z tym, że życie może skończyć się tak wcześnie i tak nagle i że ktoś ważny dla niego może zostać mu odebrany. Ponieważ jego babcia często chorowała, chciał więcej przebywać w jej towarzystwie. Pragnął, żeby była szczęśliwa.

foto: laykni.com

Joy miała wtedy 85 lat, ale nie wahała się pojechać z Bradem. Wycieczka do Parku Narodowego Smoky Mountains zrobiła wrażenie. Mimo dużej różnicy wieku, bardzo dobrze się dogadywali. Joy była szczerze podekscytowana nowym doświadczeniem, a Brad zrozumiał, że przyjaźń i wspólne zainteresowania nie zależą od liczby przeżytych lat.

foto: laykni.com

Wnuk uznał, że pierwsza wycieczka nie powinna być ostatnią, bo babcia jeszcze zbyt wiele nie widziała! Przy swoich skromnych dochodach nie mógł sobie pozwolić na rozpieszczanie jej, więc Brad podzielił się ich historią na platformie crowdfundingowej. Chłopak opowiedział, że chce jej pokazać wszystkie 61 parków narodowych w całej Ameryce. W końcu wpłynęły datki, znacznie przekraczające ich początkowe oczekiwania. W komentarzach wielu żałowało, że nie pomyślało, by sprawić bliskim taki sam prezent.

foto: laykni.com

Teraz doświadczona podróżniczka Joy odwiedziła już prawie połowę parków narodowych kraju i zamierza zobaczyć pozostałe. Jej wnuk jest podwójnie szczęśliwy - podróżuje w dobrym towarzystwie i cieszy się szczęściem babci.

foto: laykni.com

Na Instagramie Brada regularnie pojawiają się też zdjęcia, na których Joy jest zawsze uchwycona na pięknym tle parków. Przy okazji Joy zdecydowała już, co chce robić, gdy odwiedzi wszystkie zaplanowane miejsca. Jest podekscytowana pomysłem skoku ze spadochronem.

Główne zdjęcie: laykni.com