Każdy z nas w pewnym momencie zwracał uwagę na to, że czas co raz szybciej mija. W dzieciństwie wydawało się, że wszystko trwa w nieskończoność, bardzo długo.

Tak naprawdę czas nie przyspiesza. Postrzeganie przez osobę jest zniekształcone tak, że widzi ona rzeczy zupełnie inaczej. Za bardzo się spieszy, próbując rozwiązać wszystkie zadania, jakie postawiło przed nią życie. Dlatego nie ma czasu, by zauważyć, że czas mija.

Taka osoba może nie być zadowolona z tego stanu rzeczy, może myśleć o tym, jak spowolnić, by jednocześnie odzyskać smak życia. Jest to możliwe do wykonania. Aby to zrobić, należy zwrócić uwagę na kilka zaleceń.

Świadomość

Przez cały dzień człowiek powinien myśleć nie tylko o tym, co się dzieje, czy co jest zaplanowane na wieczór. Należy się rozglądać i zauważać wszystko to, co dzieje się przed nim.

Może zauważyć zapachy lub odcienie na niebie. Dobrym pomysłem jest dotykanie różnych przedmiotów i sprawdzanie, jaką mają teksturę i kolor.

Ta koncentracja na wszystkim co jest wokół Ciebie pomoże Ci cieszyć się każdą chwilą, a nie działać na autopilocie.

Co było dobrego?

Jeśli człowiek codziennie wieczorem zadaje sobie to pytanie, to nie tylko uniknie niepokojących myśli i zmartwień. Będzie mógł przewijać dzień w swojej głowie, odnotowywać wydarzenia, które miały miejsce.

Owszem, mogą one nie być na dużą skalę, ale to nie jest aż tak istotne. Aby zawsze móc udzielić odpowiedzi na pytanie, co było dobre, trzeba będzie być uważnym i pamiętać wszystko przez cały dzień, skupiając się na drobiazgach.

A to ostatnie pomaga poczuć, że czas szybko mija.

Zapisywać

Ważne jest, aby zapisywać każdy dzień swojego życia. Ważne jest, aby zrobić to bardzo szczegółowo, wspominając o tym, co jadłeś na obiad, z kim rozmawiałeś i o czym rozmawiałeś.

Zapisywanie każdej chwili pomoże Ci uświadomić sobie, że dzień jest długi, że w ciągu tego dnia możesz poradzić sobie z wieloma zadaniami, rozwiązać różne problemy. Nigdy nie będziesz miał wrażenia, że kończy Ci się czas.

Zastosowanie się do tych rad pomoże osobie zauważyć wszystko wokół siebie, by naprawdę cieszyć się życiem. I czas szybko nie będzie mijał.

Główne zdjęcie: google.com