Przemysł kosmetyczny rozwija się w szybkim tempie. Przy wszystkich peptydach, niskocząsteczkowych i mikrokapsułkach z aktywnymi składnikami w serum, balsamach i kremach, wydaje się, że możemy zapomnieć o niszczącym działaniu czasu na naszą skórę. Niestety!

Pojawia się mnóstwo innowacyjnych środków do pielęgnacji skóry, a kobiety nadal korzystają z przepisów na urodę, które znane były jeszcze ich prababciom. Są skuteczne!

Znaleźliśmy stary i skuteczny przepis na maseczkę odmładzającą. Wiadomo, że Anna Boleyn, matka królowej Anglii Elżbiety I, stosowała go, aby jak najdłużej zachować świeży i jędrny wygląd skóry. Skorzystaj z niego.

Domowa pielęgnacja skóry

Należy pamiętać, że ten środek nie do końca można nazwać maseczką. Jest to raczej czterostopniowy program pielęgnacji skóry. Zabieg powinien być wykonywany wieczorem: podczas snu skóra intensywnie się regeneruje i odnawia. Rano efekt będzie trzykrotnie większy!

Potrzebne będą 4 szklanki

  • Do pierwszej umieść 2 łyżki zmielonych płatków owsianych i 2 łyżki oleju roślinnego. Dokładnie wymieszaj.
  • Do drugiej zetrzyj na tarce 1 małe, obrane jabłko. Dodaj po 1 łyżce soku z cytryny i miodu.
  • Do trzeciej szklanki wlej 100 ml kefiru lub zsiadłego mleka, dodaj 1 łyżkę soli morskiej, wymieszaj.
  • W czwartej szklance zaparz mocną herbatę rumiankową.

Wieczorny rytuał pielęgnacyjny

  1. Zawartość pierwszej szklanki nałóż na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wmasuj w skórę delikatnymi ruchami. Pozostaw środek na skórze przez 5 minut.

  2. Nie spłukuj mieszanki, nałóż na nią zawartość drugiej szklanki. Ponownie wymasuj skórę i pozostaw na 5-7 minut.

  3. Usuń maseczkę z twarzy za pomocą wacika lub gąbki nasączonej zawartością trzeciej szklanki. Jeszcze raz przetrzyj skórę wacikiem nasączonym kefirem i solą.

  4. Resztę kefiru pozbądź się za pomocą herbaty rumiankowej. Wytrzyj skórę miękką, suchą chusteczką.

Po zabiegu skóra wygląda niesamowicie: aksamitna, nawilżona i wygładzona. Cera ulega znacznej poprawie, pory zmniejszają się, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Aby uzyskać większy efekt, stosuj zabieg 2 razy w tygodniu przez 2 miesiące.

Główne zdjęcie: ledyblog24