Jak małe dzieci!

Wyobraź sobie, że idziesz przez las i nagle widzisz niemal surrealistyczną scenerię - mnóstwo niedźwiadków tańczących wokół siebie. Prawdopodobnie będziesz myślał, że wyobraziłeś sobie to. Ale spojrzysz jeszcze raz, a zobaczysz, że to się dzieje naprawdę.

Możesz wierzyć lub nie, ale zdarzyło się to fińskiemu nauczycielowi wychowania fizycznego Valtteri Malkahainenowi, gdy w 2013 roku zwiedzał lasy wokół Martinselkonena.

foto: storyfox

foto: storyfox

W wywiadzie Valtteri powiedział, że niedźwiadki zachowywały się jak małe dzieci - bawiąc się, a nawet żartobliwie walcząc tak, jak robią to chłopcy.

foto: storyfox

foto: storyfox

„Wydawało mi się, że jestem na placu zabaw przed moim domem, gdzie bawią się małe dzieci. Tak bardzo przypominały mi dzieciaków” - powiedział mężczyzna.

foto: storyfox

foto: storyfox

foto: storyfox

W pewnym momencie cała trójka wstała na tylne łapy i zaczęła się wzajemnie popychać. To było tak, jakby tańczyli.

foto: storyfox

Nauczyciel robił zdjęcia z odległości 50 metrów, więc mężczyzna był w dość bezpiecznym dla swojego życia miejscu. Okazuje się, że niedźwiedzie są dość powszechne w fińskich lasach. Jedynym miejscem, gdzie nie mieszkają, są Wyspy Alandzkie.

foto: storyfox

foto: storyfox

Valterri ostrzega wszystkich, którzy chcą robić zdjęcia niedźwiedziom, aby byli niezwykle ostrożni i trzymali się od nich z daleka. Choć wyglądają na małe i niezdarne, zwierzęta te są w rzeczywistości dość szybkie. Są też dobre w pływaniu i wspinaniu się na drzewa.

Główne zdjęcie: storyfox