Ponieważ zwierzęta te nie potrafią pływać, należało działać szybko

Z reguły pracownicy Zoo są zawsze gotowi pomóc zwierzęciu, jeśli ma kłopoty. Ale ten personel Zoo stanowczo odmówił pomocy tonącej małpie, więc zwiedzający przejął inicjatywę, aby to zrobić.

Rick Swope przyjechał do Zoo w Detroit z żoną i dziećmi, aby zobaczyć nowy wybieg zbudowany dla małp w warunkach jak najbardziej zbliżonych do ich naturalnego środowiska.

Kiedy rodzina zbliżyła się, zobaczyła dwie bawiące się ze sobą małpy. Jeden z szympansów, o imieniu Joe, przypadkowo wpadł do wody i zaczął tonąć. Ponieważ zwierzęta te nie potrafią pływać, należało działać szybko. Wszyscy zwiedzający, którzy to widzieli, zamarli, czekając na pracowników, którzy powinni pomóc zwierzęciu wydostać się. Nikt jednak nie spieszył z pomocą małpie.

Mimo zakazu Rick Swope wszedł do zagrody z małpami, chwycił zwierzę i pomógł wydostać się na brzeg. Dzięki temu odważnemu mężczyźnie i jego szybkiej reakcji udało się uratować życie biednego zwierzęcia, które z pewnością zginęłoby, gdyby nie w porę udzielona przez tego człowieka pomoc.

Zobacz, jak mężczyźnie udało się wyjść z wody i co stało się z Joe i innymi małpami w zagrodzie:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: storyfox