Haftowanie to świetna zabawa, zwłaszcza jeśli znasz kilka sekretów tworzenia pięknych wzorów i kształtów. Wyhaftuj liść, lub kwiat, lub dowolny inny kształt używając poniższej techniki - jest łatwa do odtworzenia, a efekt jest wspaniały!

foto: cpykami

Narysuj na tkaninie najprostszy liść. W każdej części liścia przypnij szpilkę jak pokazano na zdjęciu poniżej. Użyj czarnej nici, aby wyhaftować łodygę.

foto: cpykami

Weź białą nitkę i zacznij szyć od góry. Przekłuj tkaninę od tylnej strony i pociągnij igłę i nitkę do góry - tam, gdzie jest ostry koniec pierwszej szpilki. Teraz owiń nitkę zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół szpilki tyle razy, ile potrzeba, aby całkowicie wypełnić górną część liścia.

foto: cpykami

Następnie przekłuj tkaninę i wyciągnij igłę na kolejnym elemencie, po lewej lub po prawej stronie.

foto: cpykami

Powtórz tę samą czynność. Można też owijać w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara - w zależności od tego, który sposób jest wygodniejszy.

foto: cpykami

Gdy zrobisz w ten sposób cały liść, zrób supełek i odetnij nadmiar białej nici z tyłu. Weź ponownie czarną nitkę i przeszyj od dołu i góry każdego kawałka białego liścia, aby przyszyć je do tkaniny.

foto: cpykami

Oto jak to powinno wyglądać: czarną nitką utrwalamy każdy biały element na górze i na dole.

foto: cpykami

Po zrobieniu wszystkich części należy usunąć szpilki.

foto: cpykami

Haft jest prosty, szybki i piękny!

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami