W wieku czterech lat młoda Amerykanka otrzymała od swojej prababci książkę kucharską z lat 40. Znalazła w nim przepis na lemoniadę z nasion lnu i postanowiła zrobić taką lemoniadę, by sprzedawać w pobliżu swojego domu.

Uczennica ze Stanów Zjednoczonych w wieku 11 lat została dyrektorem generalnym we własnej firmie produkującej lemoniadę. Mikaila Ulmer zawarła z siecią handlową lukratywną umowę na 11 milionów dolarów jeszcze w 2016 roku. Wpadła na pomysł na biznes, gdy miała zaledwie cztery lata. Mikaila ma teraz 17 lat, a jej biznes wciąż odnosi sukcesy.

W wieku czterech lat młoda Amerykanka otrzymała od swojej prababci książkę kucharską z lat 40. Znalazła w nim przepis na lemoniadę z nasion lnu i postanowiła zrobić taką lemoniadę, by sprzedawać w pobliżu swojego domu. Mikaila odbiegła jednak nieco od oryginalnego przepisu. Zmniejszyła ilość cukru i dodała do napoju miód. Ostatni składnik nie został użyty przypadkowo. Mikaila została użądlona przez pszczoły, gdy była dzieckiem. Wtedy mama opowiedziała jej więcej o pszczołach i dlaczego są ważne dla ekosystemu. Wtedy Mikaila postanowiła zaangażować się w zachowanie ich populacji.

Nawiasem mówiąc, nazwała swoją lemoniadę „Ja i pszczoły”. Część zysków przekazuje organizacjom zajmującym się ratowaniem pszczół.

Główne zdjęcie: storyfox