To piosenka, której chce się słuchać wciąż na nowo! Poznaj Il Divo, kwartet założony w 2004 roku. Ich muzyka jest wyjątkowa i dosłownie ma moc docierania do najgłębszych zakamarków twojej duszy, tchnąc w nią życie i radość. Chłopaki trafili do Księgi Rekordów Guinnessa w 2016 roku jako najbardziej komercyjnie międzynarodowy projekt muzyki pop. Wystarczy spojrzeć nawet na ich pierwsze utwory, by przekonać się, dlaczego ci panowie są tak popularni.

Inicjatorem powstania kwartetu był Simon Cowell, brytyjski producent muzyczny znany ze współpracy z Westlife i udziału w tworzeniu telewizyjnego show „American Idol”. Zainspirowany wspólnym nagraniem Andrea Bocelli i Sarah Brightman postanowił stworzyć międzynarodowy kwartet muzyki pop, którego członkowie śpiewaliby jak „trzej tenorzy”, ale wyglądali jak modele Armaniego.

Source: youtube.com

Castingi odbywały się przez dwa lata w Hiszpanii, Szwajcarii, Francji i Stanach Zjednoczonych - z każdego kraju pochodzi jeden uczestnik: hiszpański baryton Carlos Marin, szwajcarski tenor Urs Buhler, francuski piosenkarz muzyki pop Sébastien Izambar i amerykański tenor David Miller. Obecnie zespół nadal regularnie występuje i jeździ w trasy koncertowe do różnych państw. Na przykład w 2012 roku odbyły się koncerty m.in. w Dżakarcie, Sydney, Kapsztadzie, Tokio i Nowym Jorku.

Główne zdjęcie: news90post.com