Ciało prawie każdej Japonki nie wydziela żadnych zapachów. W kraju używa się terminu „smell harassment”, co oznacza „nękanie zapachem”. Sprzedają nawet testery, które określają, jak bardzo dana osoba pachnie. W czym zatem tkwi sekret kobiet z Japonii?

Kosmetyki

Wszystkie ulubione przez kobiety z Japonii perfumy są bardzo dyskretne. Aby zneutralizować wydzielanie potu i nieprzyjemny zapach, stosuje się dezodoranty nie tylko do pach, ale także do stóp. W sprzedaży są również żele i kremy, które wysuszają i odparowują wilgoć z powierzchni skóry. Co niezwykłe, wszystkie kosmetyki są niemal pozbawione zapachu.

Ciekawostka! Perfumy w postaci tabletek z olejkami zapachowymi są popularne wśród Japonek: estry uwalniają się przez pory skóry i wydzielają delikatny zapach.

Odzież

Nawet w okresie letnim kobiety z Japonii nadal wybierają przylegające do ciała ubrania, które zapobiegają zatykaniu porów przez kurz i brud, utrzymują naturalną wymianę ciepła i utrzymują właściwy poziom wilgotności. W związku z tym nie pocą się tak bardzo jak kobiety z Europy, które wolą odsłaniać ciało. Poza tym kobiety z Japonii prawie codziennie zmieniają swoje ubrania i dokładnie je piorą.

Higiena ciała

Każdego dnia Japonki odprawiają prawdziwy rytuał higieny czystości: najpierw biorą prysznic i zmywają z siebie wszelkie zanieczyszczenia, następnie zanurzają się w kąpieli z solami i innymi kosmetykami do pielęgnacji skóry, a na koniec opłukują ciało, by zmyć z siebie wszelkie pozostałości kosmetyków. Raz w tygodniu mieszkanki Japonii odwiedzają łaźnię sento.

Higiena jamy ustnej

W Japonii powszechną praktyką jest mycie zębów nie tylko po przebudzeniu i przed pójściem spać, ale także w ciągu dnia po wszystkich posiłkach (to nazywa się hamigaki i każdy uczy się tego od najmłodszych lat). Oprócz mycia rąk po przyjściu do domu Japończycy płuczą usta specjalnym płynem o nazwie ugai-do. Dlatego brzydki oddech jest tu rzadkością.

Pielęgnacja włosów

Włosy każdej Japonki są zawsze idealnie czyste i emanują delikatnym zapachem, który nadawany jest lokom za pomocą specjalnych przyjemnych sprayów.

Dieta

Jedną z przyczyn powstawania zapachów emanujących ze skóry i jamy ustnej jest rozkład białka. I z tego powodu Japonki albo odmawiają produktów mięsnych, albo spożywają je minimalnie i z umiarem. Preferują wodorosty, ryż, owoce morza, warzywa i ryby. W diecie przeciętnej Japonki nie ma też mleka, ze względu na nietolerancję laktozy, która jest dość powszechna wśród Azjatów.

Główne zdjęcie: lemurov.net