Skorpion to jeden z najważniejszych znaków zodiaku. Jest jak upadły anioł tańczący w ciemności. Rozświetla noc i przynosi światu nowe rozumienie sytuacji kryzysowych. Jego postrzeganie i umiejętność bycia naprawdę szczerym jest widoczna dla każdego, kogo spotyka.

Tkwi w nim potężna siła. Ale jego moc jest otoczona przez rany i blizny z przeszłości. Przechodzi przez niego mnóstwo emocji, a ból rozumie jak nikt inny.

Skorpion to znak, który najbardziej rozumie ludzkie cierpienie. Pomimo ciemności, która go otacza, Skorpion zawsze znajdzie sposób, by wyjść na światło i zacząć od nowa.

Symbolem Skorpiona jest Wąż. Symbolizuje odnowę i odrodzenie. Jest to istota, która może zrzucić skórę i odnowić ją, odrodzić się. Podobnie jak wąż, Skorpion „zrzuca skórę” w różnych okresach życia, podświadomie pragnąc regeneracji.

Skorpion ma zdolność do osiągnięcia sukcesu we wszystkim, ponieważ ma siłę woli, cierpliwość, wytrwałość i przenikliwość. Niezależnie od sytuacji, Skorpion zawsze znajdzie sposób, by odzyskać siły. Kryje w sobie niespotykaną siłę i emocjonalne przywiązanie.

Jako znak wodny, wraz z Rybami i Rakiem, Skorpion jest kojarzony z następującymi cechami. Jest współczujący i opiekuńczy, ale narażony na cierpienie, ból i samotność. Jednak w przeciwieństwie do Ryb i Raka jest bardziej twardy w ekstremalnych sytuacjach.

Skorpion idzie tam, gdzie inni po prostu nie mogą dotrzeć. Doskonale rozumie ludzi i zna prawdę, którą wielu próbuje ukryć. Instynktownie akceptuje ciemną stronę każdego człowieka, ponieważ rozumie, że jest ona nieodłączną częścią ludzkiej natury.

Skorpion zawsze znajdzie sposób, aby zachować swoje tajemnice, ale kiedy wybierze cię, nie będziesz miał własnych. Zawsze uda mu się dowiedzieć wszystkiego, więc nie można niczego ukryć przed tym znakiem zodiaku. Próba oszukania go jest niemożliwa.

Osoby spod tego znaku zodiaku często pracują w służbie zdrowia, w tym w terapiach psychologicznych, ponieważ potrafią poznać to, co kryje się w środku. To najlepsi psychologowie.

Jeśli chodzi o relacje, zaangażowanie Skorpiona zmieni sposób, w jaki myślisz o sobie na zawsze. Więź, którą z nim nawiążesz, sprawi, że staniesz się bardziej świadomy. Pomoże Ci to również dostrzec pewne rzeczy.

Będąc obiektem jego namiętności, poczujesz jego kontrolę, zazdrość i zaborczość. Natomiast Skorpion jest emocjonalnie przywiązany i oddany swojemu partnerowi. Ma zdolność rozumienia ludzi, których kocha na najgłębszym poziomie.

Główne zdjęcie: zerkalo.cc