Uważa się, że pieniądze lubią sprzyjające warunki według pewnych przesądów.

Przesądy twierdzą, że prawidłowo dobrany portfel pomaga przyciągnąć pieniądze i szczęście. Jakie więc portfele są do tego potrzebne?

1. Przede wszystkim wybierz coś, co Ci się podoba i nie oszczędzaj na zakupie, bo portfel to nie jest zakup na jeden rok, ale na kilka lat. Według wierzeń częste zmiany portfela mają negatywny wpływ na przyciąganie pieniędzy.

Należy wybrać dobrą firmę, której jakość została już sprawdzona. Idealne materiały do wykonania portfela, który przyniesie szczęście to zamsz i prawdziwa skóra.

2. Portfel nie powinien być mały. Najlepiej wybrać duży portfel, do którego banknoty zmieszczą się w całości i nie będą widoczne. Lepiej, żeby ludzie nie widzieli Twoich oszczędności, zarówno ze względu na przesądy, jak i to, że mogą być po prostu ukradzione lub ktoś może pozazdrościć.

3. Nie układaj pieniędzy w portfelu byle jak, tylko po kolei. Zaleca się umieszczanie banknotów po tej samej stronie i w kolejności rosnącej.

4. Istnieje opinia, że odpowiedni kolor portfela może pomóc w sprawach pieniężnych. Niektórzy twierdzą, że kolor można nawet dobrać do znaku zodiaku i daty urodzenia. Czerwień jest uważana za najbardziej pomyślny kolor dla każdego. Jest to kolor dobrego samopoczucia, sukcesu i motywacji. Czerń to kolor mądrości, skupienia i przemyślenia.

Biały portfel będzie dobrym zakupem dla osób, które uwielbiają wydawać i trudno im się oprzeć chęci wydania dosłownie każdego grosza. Biały jest kolorem świadomości i nakłania Cię do ograniczania zbędnych, niepotrzebnych wydatków. Złote i srebrne kolory reprezentują bogactwo. Według omenów takie kolory podobno przyciągają pieniądze.

Działa to szczególnie dobrze w połączeniu z talizmanami. Na przykład mała metalowa łyżeczka, którą można umieścić w sąsiedniej przegródce portfela.

Zielony chroni rzeczy lub pieniądze przed kradzieżą.

5. Jeśli wierzyć horoskopom, każdy znak zodiaku ma określony kolor, który zapewnia szczęście i dobrobyt. Astrologowie zalecają kierowanie się tymi kolorami, a zwłaszcza wybieranie takich kolorów dla portfeli. Przyniosą one sukces i pieniądze.

Odpowiadające sobie znaki i kolory można znaleźć w wielu źródłach internetowych. Przy czym ta metoda sprawdzi się nawet u tych, którzy nie wierzą w znaki zodiaku i astrologię.

Główne zdjęcie: google.com