Dary losu nie są tak naprawdę prezentami. To jest wymiana!

Podobnie jak gra, w której uczestnicy wymieniają się prezentami, rzeczami i usługami. Można wybrać proponowany prezent i oddać za niego swój. Oddać. Możesz oddać to, co masz. Według uznania, bez żalu.

Jedna z kobiet wybrała piękną broszkę - motyla ze srebra. Jako pierwsza zobaczyła motyla i od razu zwróciła się z prośbą. Była chciwa, więc całe dnie spędzała na stronach z akcjami promocyjnymi, gdzie mogła dostać coś za darmo. Natomiast, gdy dostała motyla, odesłała starego i brudnego niedźwiadka. Mogła w ogóle nic nie wysyłać, ale bała się, że nie będzie mogła już grać. Ci, którzy nic nie wysyłali, mogli zostać wyrzuceni. Reszta zależała od jej decyzji. Jakikolwiek prezent chcesz, wyślij go. To zależy od twojego sumienia.

Ona jedynie wysłała niedźwiedzia. Była też zła, że musiała zapłacić za przesyłkę. Broszkę włożyła do pudełka, w którym było wiele cennych rzeczy. Po jakimś czasie zaczęła wszystko tracić - wkrótce nie miała nic na koncie bankowym, w pudełeczkach i szafkach... Całe życie się zmieniło – zostawił ją mąż, syn przestał się z nią kontaktować.

Kobieta, która dostała brudnego niedźwiedzia, myślała, że jest on uroczy. Taki słodki! Ale okropnie wygląda. Widać, iż został zaniedbany. Wyprała niedźwiedzia, zaszyła i położyła na kanapie. Cieszyła się, że jej broszka uszczęśliwiła jakąś biedną kobietę. W końcu tylko bardzo biedna osoba wysłałaby w zamian takiego niedźwiedzia...?

Po jakimś czasie kobieta, która otrzymała niedźwiadka, szczęśliwie wyszła za mąż. Była pielęgniarką, w pracy poznała emerytowanego pułkownika. Wyzdrowiał i oświadczył się jej. Dobry i zamożny człowiek. Kobieta została zaproszona do pracy do nowego centrum medycznego z doskonałą pensją. Niedźwiadek siedział teraz na nowej kanapie w nowym mieszkaniu...

Prezenty od losu wymagają odpowiedniej wymiany, o to właśnie chodzi. Trzeba znaleźć równowagę; trzeba przestrzegać zasad etyki. Jeśli otrzymałeś coś dobrego: pieniądze, miłość, powrót do zdrowia, pracę - musisz zrobić coś dobrego, oddać coś w zamian. Szczerze, z całego serca. Należy w każdym przypadku podziękować osobie, która zrobiła coś dobrego. Albo oddać część komuś innemu. Oszukiwanie jest bezużyteczne; i tak policzą odsetki i pomnożą to dwukrotnie. Jeśli zaś oddałeś wiele, nie oczekując niczego w zamian, przyjdzie nagroda. I to nie od osoby, której coś dałeś, ale z innych źródeł. Jest wiele źródeł! Wymiana trwa w nieskończoność...

Główne zdjęcie: google