Przez cały czas dziewczęta wróżą i wierzą w przesądy dotyczące małżeństwa.

Próbują „zajrzeć” w przyszłość lub zbliżyć się do niej w każdy możliwy sposób, aby jak najszybciej dowiedzieć się, kto jest odpowiednim mężczyzną, który zdobędzie jej serce.

Przypomnijmy sobie przesądy ludowe dotyczące małżeństwa.

Jeśli niezamężna dziewczyna w Sylwester włoży pod poduszkę nożyczki lub grzebień, położy się na lewym boku i pomyśli o swoim narzeczonym, którego jeszcze nie zna, może go zobaczyć we śnie.

Adopcja kota, który ma trójkolorowe umaszczenie, jest uważane za dobry znak. W tym domu królować będzie miłość. Do tego niedługo odbędzie się wesele, jeśli mieszkają osoby, które jeszcze nie są w związku małżeńskim.

Uważa się, że dobrym omenem jest, jeśli druhna przymierza welon panny młodej. Może to oznaczać, że ona sama będzie następna w kolejce.

Gdy Twoja córka jest doskonałą kucharką, ale z jakiegoś powodu jej jedzenie zaczęło się często przypalać? Możesz wkrótce spodziewać się swatów.

W Niedzielę Palmową ludzie zbierali się i urządzali zabawy. Podczas tańca i śpiewu przyjaciółki żartobliwie chłostały dziewczynę gałązkami wierzby. Ludzie wierzyli, że dzięki temu dziewczyna szybko wyjdzie za mąż.

Podczas sprzątania należy zamiatać w kierunku od drzwi do okna lub do środka pomieszczenia. Najlepszy czas na sprzątanie to dzień wolny od pracy.

Na czyimś weselu niezamężna panna powinna zatańczyć z panem młodym. Powinien poprosić ją do tańca zupełnie niespodziewanie.

Dobry znak, jeśli dziewczyna uprawia piwonie w domu lub ma obraz piwonii wiszący w jej pokoju.

To tylko kilka przesądów ludowych. W rzeczywistości było ich bardzo dużo. Wiele z nich przetrwało do dziś i dziewczyny nadal w nie wierzą, tak jak wtedy. Zawsze należy mądrze wybierać partnera życiowego. W tym sensie na przestrzeni wieków nic się nie zmieniło.

Ale oprócz przesądów trzeba być wszechstronnym człowiekiem. Należy mieć hobby, uprawiać sport i często przebywać w miejscach publicznych. Wszystko to znacznie zwiększa szanse na spotkanie kogoś, kogo zainteresowania są takie same. Jest to zaś dobry fundament dla szczęśliwego życia małżeńskiego.

Główne zdjęcie: google.com