Joe szedł ulicami Florydy, gdy zobaczył kota przechadzającego się powoli po chodniku w pobliżu jego domu. Chociaż kot szedł pewnie, Joe zauważył, że jego oczy były zamknięte, co oznaczało, że poruszał się po okolicy albo na podstawie pamięci, albo na podstawie dźwięków. Mężczyzna miał właśnie przejść obok, gdy zobaczył, jak kot wchodzi na ganek jego domu, wchodzi po schodach i zaczyna jeść jedzenie z miski, która należała do kota Joego. Choć zachowanie zwierzęcia było bezczelne, mężczyzna uznał, że nie chce przeszkadzać bezdomnemu zwierzęciu.

foto: djuise

Kot bardzo szybko zjadł jedzenie, więc Joe postanowił dać biednemu stworzeniu jeszcze odrobinę jedzenia. Podczas gdy kot z radością zjadał drugą porcję, Joe zdał sobie sprawę, że zwierzę potrzebuje pomocy i że to właśnie on może mu pomóc.

Wykorzystując zamiłowanie kota do jedzenia, mężczyzna umieścił go w transporterze i zabrał do weterynarza. Po badaniu lekarze przekazali mu dobrą wiadomość: wzrok kota ucierpiał, ale przy odpowiednim leczeniu można go przywrócić. Oczywiście u kota stwierdzono również inne choroby charakterystyczne dla bezdomnych zwierząt.

foto: djuise

Leczenie okazało się trudne i długotrwałe, ale kiedy kot po raz pierwszy otworzył oczy, Joe zrozumiał, że jego wysiłki nie poszły na marne. Kot miał heterochromię: jedno oko było brązowe, a drugie jasnoniebieskie. Była to rzadka cecha wśród kotów, więc nikt nie spodziewał się, że wychudzony, brudny bezdomny kot okaże się tak niezwykłym zwierzęciem. Gdy tylko zobaczył otaczający go świat, kot natychmiast zaczął mruczeć i prosić Joe o pogłaskanie, aby pokazać swoją miłość i wdzięczność.

Główne zdjęcie: djuise