Twórcom pralki trudno było sobie wyobrazić, co trafi do bębna ich wynalazku. Trafia tam dużo różnych rzeczy. Niektóre eksperymenty kończą się niepowodzeniem, a urządzenie trzeba w najlepszym wypadku naprawić. Natomiast rzeczy są wyrzucane. Ale metoda prób i błędów działa i teraz wiemy dokładnie, co można wrzucać do pralki.

Nie mówimy tu o zwykłych rzeczach jak ubrania czy buty. Chociaż i tam zdarzają się wyjątki. Chcę opowiedzieć o przedmiotach nieoczywistych, które zazwyczaj są czyszczone w zupełnie inny sposób. Na przykład przybory kuchenne i sprzęt sportowy. Tego typu sztuczki są świetne, aby zaoszczędzić czas podczas sprzątania.

Jakie nietypowe rzeczy można wrzucać do pralki

Pojemniki plastikowe

Pralka może bez problemu zastąpić zmywarkę. Ale tylko wtedy, gdy chodzi o plastikowe naczynia. Nie należy wkładać szklane naczynia. Usuń wszelkie pozostałości po jedzeniu, załaduj do bębna, dodaj detergent do naczyń, uruchom pralkę i wybierz delikatny program prania. Należy pamiętać, że wirowanie powinno być wyłączone w przeciwnym razie naczynia ulegną uszkodzeniu. Efektem będą czyste i odkażone pojemniki.

Przybory kuchenne silikonowe

W ten sam sposób można czyścić różne przybory silikonowe. Plamy są trudne do usunięcia ręcznie. Dlatego nie wahaj się włożyć formy do pieczenia i szpatułki do bębna i włączyć pralkę.

Maty do jogi i maty samochodowe

Zajęcia jogi w domu stały się bardzo popularne. Do ćwiczeń wymagana jest specjalna mata. Należy ją co jakiś czas czyścić, aby uniknąć rozwoju szkodliwych bakterii. Można to zrobić za pomocą pralki. Włącz delikatny program i wybierz najniższą temperaturę. Nie zapomnij wyłączyć wirowania.

Czystą matę wytrzyj dokładnie ręcznikiem i rozłóż gdzieś, aby dobrze wyschła. Następnie zwiń ją w rulon i odłóż na miejsce. Możesz też wyprać gumowe i materiałowe dywaniki z samochodu lub te umieszczone przy drzwiach. Upewnij się tylko, że są one wyczyszczone od brudu.

Zabawki i zestaw konstrukcyjny

Pewnie nie raz prałaś pluszaki w pralce. Ale nie zdawałaś sobie sprawy, że możesz zrobić to samo z zestawem konstrukcyjnym. Zabawki plastikowe też wymagają czyszczenia, a nie chce się myć każdej sztuki osobno. Oto lifehack: włóż je do worka do prania i postępuj zgodnie z instrukcją prania powyżej, aby je wyprać. Szybko, wygodnie i skutecznie!

Myjki i zasłony do wanny

Nawet jeśli używasz myjki pod prysznicem regularnie, może ona być siedliskiem zarazków. Pralka pomoże również zdezynfekować myjkę i zasłonę prysznicową. Najlepiej to robić co najmniej dwa razy w miesiącu. Bakterie uwielbiają wilgotne i ciepłe miejsca.

Plecaki i torby z materiału

Brudne buty do ćwiczeń na siłowni i torby z plamami nie pozostawiają nam żadnych opcji. Najwyższy czas wyprać plecaki i torby. Upewnij się, że wyjęłaś wszystko z kieszeni, zapięłaś wszystkie zamki i usunęłaś (jeśli to możliwe) lub schowałaś elementy dekoracyjne. Zasady prania nietypowych przedmiotów już znasz.

Główne zdjęcie: sovkusom