Właścicielka tego uroczego psa zrobiła w swoim domu prawdziwe schronisko. Adoptowała porzucone kociaki i zaczęła się nimi opiekować. Według niej zachowa je do czasu znalezienia dobrych właścicieli.

foto: pandda.one

A jej w tym pomaga pies, który lepiej niż ktokolwiek wie, co to znaczy być samotnym. Pies ma na imię Raylan. Jest bardzo łagodny dla kociąt, a nawet został dla nich tatą. Historia Raylana jest naprawdę bardzo wzruszająca. Jakieś dziewięć lat temu pewien mężczyzna oddał go do schroniska. Powiedział, żeby dać mu zastrzyk, który będzie jego ostatnim. Jednak pracownicy schroniska zobaczyli, jakim był energicznym i bystrym psem. Poza tym był całkiem zdrowy. Nie chcieli zrobić mu zastrzyku i umieścili go na liście oczekujących.

foto: pandda.one

Na szczęście słodka kobieta, która przyszła do schroniska dla psów, postanowiła go adoptować. W ten sposób uratowała mu życie. Raylan mieszka z tą kobietą od wielu lat. Przez lata uratowały życie kilkunastu bezbronnych kociąt.

foto: pandda.one

Pies oddaje kociętom całą swoją miłość, której kiedyś był pozbawiony. Daje im również silną opiekę, której wcześnie nie otrzymały. Raylan dużo się z nimi bawi, monitoruje ich odżywianie i chroni przed wszystkimi. Można powiedzieć, że wykonuje wszystkie obowiązki, które powinni wykonywać rodzice. Według słów właścicielki jest bardzo cierpliwy w kontaktach z kociętami. Raylan zaczął się z nimi bawić, gdy miał 3 lata. Powinniście się zgodzić, że jest bardzo dobrym i mądrym psem. Pomimo tego, że wiele przeszedł, pozostał tak samo dobry i miły.

Główne zdjęcie: pandda.one