Gdy już znasz rodzaj zmarszczek i wiesz, jak sobie z nimi radzić, znacznie łatwiej będzie Ci cieszyć się młodą cerą!

Zmarszczki to jedna z oznak starzenia się organizmu. Eksperci zajmujący się dbaniem o skórę twierdzą, że istnieją 4 różne rodzaje zmarszczek!

Czy się nie wysypiasz? Spowoduje to pojawienie się zmarszczek na twarzy.

Pojawienie się zmarszczek, bruzd, plam i wyraźnych linii na skórze jest naturalne dla wszystkich ludzi. Są one elementem zmniejszenia ilości wody zgromadzonej w skórze i zmian związanych z kolagenem, w wyniku czego powstają zmarszczki, które widać na twarzy, dłoniach i innych częściach ciała.

Oprócz tego istnieją inne czynniki powodujące pojawienie się zmarszczek, ale można określić cztery rodzaje zmarszczek na skórze. Każda z nich reaguje na jedną lub kilka konkretnych sytuacji, które je prowokują. Dowiedz się poniżej, z czym są związane niektóre zmarszczki.

1. Zmarszczki związane ze zmęczeniem

Pierwsza zmarszczka, która może pojawić się na twarzy to ta, która oznacza zmęczenie. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu zmarszczki na twarzy mogą pojawić się z powodu niewystarczającej ilości odpoczynku lub z powodu zbyt dużego stresu. Generalnie tego typu zmarszczki pojawiają się u osób o szczupłej budowie ciała i owalnym kształcie twarzy. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiają się one u kobiet lub mężczyzn posiadających inną budowę ciała.

Jeśli kobieta ma zmarszczki na twarzy wynikające ze zmęczenia, warto zadbać o sen.

Olejek arganowy jest bogaty w witaminę E, przeciwutleniacze i omega-3, które wspólnie chronią i regenerują skórę. Do tego aby ułatwić proces naprawczy skóry, zmniejszyć stan zapalny i wspomóc produkcję kolagenu. Nałóż cienką warstwę olejku na skórę po wzięciu prysznica.

2. Drobne zmarszczki

Kolejnym rodzajem są drobne zmarszczki. Pojawiają się one zazwyczaj we wczesnych etapach starzenia. Jednak niepodjęcie żadnych działań w odpowiednim czasie może poważnie wpłynąć na wygląd twarzy.

Peelingi są najlepsze w przypadku drobnych zmarszczek. Pomocne mogą być również zabiegi fotoodmładzania. Najlepiej wypróbować olej kokosowy, gdyż jest on szczególnie dobry dla skóry wrażliwej. Zawiera również niezbędne kwasy tłuszczowe zapewniające nawilżenie oraz posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Olej z awokado działa jak emolient, dzięki czemu jest idealny dla osób o suchej skórze z drobnymi zmarszczkami, kiedy już zaczął się proces starzenia skóry.

3. Zmarszczki spowodowane zmianami wagi

Kobiety, które w ostatnich latach zmieniły nieco swoją wagę. Ten rodzaj zmarszczek można całkowicie kontrolować, dzięki czemu skóra nie wygląda na wiotką i starzejącą się.

Idealnym sposobem na takie zmarszczki są ćwiczenia na twarz i szyję, dzięki którym mięśnie są wzmocnione i nie dochodzi do zwiotczenia.

4. Zmarszczki mimiczne

Ostatnim typem zmarszczek, które mogą pojawić się na skórze kobiety, to zmarszczki mimiczne. Dotyczy to najczęściej osób posiadających cerę mieszaną. Aby rozpoznać te zmarszczki, wystarczy spojrzeć na skórę wokół oczu i ust kobiety.

Zmarszczki mimiczne można kontrolować za pomocą eksfoliacji, mezoterapii i codziennego masażu twarzy.

Główne zdjęcie: turba-urba.org