Najgorsze, co może się przydarzyć, to stracić kogoś bliskiego. Przyjaciela nie można zastąpić lub kupić, nie da się zapomnieć. Pozostaje tylko mieć nadzieję na łaskę losu i nie w każdym przypadku. Ale jeśli jest nadzieja, nie możesz się poddać, wszystko może się zmienić w każdej chwili.

foto: optim1stka.ru

Taka historia przytrafiła się chłopakowi z Niemiec.

Leaf Fischer poprosił o pomoc na portalach społecznościowych, musiał znaleźć pieniądze i przetransportować psa do Niemiec z Australii.

foto: optim1stka.ru

Ktoś może słusznie powiedzieć, że przeniesienie psa przez pół świata jest głupotą, bo można kupić szczeniaka w Niemczech lub nawet zabrać go za darmo ze schroniska.

Ale istotą tej historii jest to, że własnego psa tego chłopaka znaleziono w Australii. Kiedyś zgubił go, a teraz chce wrócić do domu.

Tak się złożyło, że Fisher odpoczywał z psem w australijskim miasteczku. Ale kilka dni przed powrotem pies zniknął i nie można było go znaleźć.

foto: optim1stka.ru

Jednak chłopak nie chciał się poddawać.

Nieustannie sprawdzał strony z zaginionymi i znalezionymi zwierzętami, komunikował się z działaczami na rzecz praw zwierząt i wiedział na pewno: Chopper to jego ukochany pies i nie potrzebuje innego.

A teraz, pięć lat później, zwierzak został odnaleziony, ale nie w mieście, w którym zniknął, ale 700 kilometrów od niego.

foto: optim1stka.ru

Jak się tam dostał, co się z nim stało, jest wielką tajemnicą dla Fishera, a Chopper nic nie mówi.

Sprowadzenie psa z powrotem do Niemiec okazało się trudnym zadaniem. Pies musi mieć świeże szczepienia, po których wymagana jest trzymiesięczna kwarantanna. Na szczęście są ludzie, którzy wzięli psa na ten okres. Ale problem finansowy nie został rozwiązany tak łatwo, ponieważ transport psa kosztuje 8 tysięcy dolarów. Dlatego Fischer korzysta z możliwości, aby zebrać część kwoty poprzez media społecznościowe.

foto: optim1stka.ru

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wędrówki Choppera skończą się i ponownie zobaczy właściciela.

Główne zdjęcie: optim1stka.ru