Trudno nie zgodzić się z faktem, że koty są bardzo niezależnymi zwierzętami. Nie możesz zmusić ich do położenia się tam, gdzie ułożyłeś dla nich „dywan”, a jeśli nie podoba im się miska, do której położono jedzenie, zostanie ono nie ruszone. I nie każdy kot da się głaskać lub przytulać, jeśli nie ma na to ochoty.

Wydaje się, że z psami pod tym względem jest łatwiej, chętnie przyniosą ci kapcie, zjedzą z dowolnego talerza (mogą i bez), a za smakołyk wykonają każde polecenie.

Oczywiście nie wszyscy właściciele kotów się teraz ze mną zgadzają. Na przykład jeden szczęśliwy właściciel postanowił udowodnić nam wszystkim, że ci towarzysze również potrafią uczyć się i wykonywać wiele poleceń, nie gorzej niż psy. Jak twierdzi mężczyzna, cały sekret leży w charakterze zwierzaka i oczywiście w cierpliwości i miłości właściciela.

foto: laykni.com

Kotka o imieniu Didja podbiła nie tylko rodzinną Australię, ale cały świat. Faktem jest, że wykonuje nie tylko zwykłe komendy typu: „siad”, „waruj”, „odwróć się”, ale także coś bardziej skomplikowanego… Tego po kocie nie spodziewaliśmy się!

foto: laykni.com

Teraz Didja jest celebrytką. Swoją drogą otrzymała tytuł najmądrzejszego kota według Księgi Rekordów Guinnessa.

foto: laykni.com

Najciekawsze jest to, że futrzak nie jest kotem rasowym, a najczęściej spotykaną podwórkową "Murką". Pewnego razu jakiś mężczyzna zabrał ją ze schroniska dla zwierząt.

foto: laykni.com

Zapraszamy do obejrzenia tego filmiku, w którym Didja demonstruje swoje umiejętności. Przygotuj się, będzie czarujący!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: laykni.com