Kim są ci ludzie, którzy są geniuszami? To ci, którzy wprowadzają pomysły w życie.

O geniuszach myślimy, że są inteligentni i mają niesamowite zdolności matematyczne przy ponadprzeciętnej inteligencji.

Jednak inteligencja nie jest oceniana tylko na podstawie tego, ile wiesz, ale także na podstawie zdolności do uczenia się i stosowania nowych informacji.

Istnieje wiele przejawów bycia geniuszem.

Osoby kreatywne są genialne również dlatego, że potrafią połączyć ze sobą absurdalne pomysły i stworzyć coś zupełnie nowego.

Geniusze są w stanie znaleźć rozwiązanie niemal każdego problemu.

Geniusze mają bardzo elastyczny umysł i potrafią dostosować się do wielu sytuacji. Jednak prawdziwi geniusze są szczęśliwi będąc w samotności. Nie potrzebują przebywać w otoczeniu ludzi, aby dobrze się bawić, ponieważ ich umysły są zawsze zajęte ciekawymi projektami i pomysłami.

Kogo spośród zodiakalnego grona cechuje największa błyskotliwość i czy należysz do elity prawdziwych spryciarzy?

Zobaczmy.

Wodnik (20 styczeń - 18 luty)

Wodniki postrzegają prawie wszystko przez pryzmat swojego intelektu. Potrafią wycofać się, co ułatwia znalezienie rozwiązania problemu.

Wodniki są opanowane, pomysłowe i inteligentne.

Mają szerokie horyzonty i potrafią zaakceptować cudze poglądy i zasady. Co więcej, Wodnik zawsze będzie szukał alternatywnego punktu widzenia. Nie zaakceptują jednak jakiegoś pomysłu, dopóki nie znajdą dowodów na jego poparcie.

Dla innych ludzi Wodnik może czasem wydawać się dziwny, ale który z geniuszy był „normalny”?

Panna (23 sierpień - 22 wrzesień)

Panna jest „moralnym kompasem”. Stawiają wysoko poprzeczkę i przykładają dużą wagę do wiedzy i uczenia się nowych rzeczy.

Jeśli problem nie ma rozwiązania, a znalezienie wyjścia z tej sytuacji jest bardzo trudne, Panna po prostu znajdzie swoją odpowiedź. Wierzą, że wszystko jest możliwe do rozwiązania i są gotowi poradzić sobie z każdą przeszkodą i rozwiązać każdy problem.

Chociaż zwykle nie lubią się chwalić, jest bardzo niewiele rzeczy, których Panna nie potrafi rozgryźć, czy to zepsuty zlew, czy odpowiedź na pytanie o sens życia.

Panny zadają też wiele pytań, co jest pewnym przejawem geniuszu.

Koziorożec (22 grudzień - 19 styczeń)

Koziorożce wydają się być raczej powściągliwym znakiem zodiaku, ale nie pozwól, aby to cię zmyliło. Ich spokojne usposobienie wynika z tego, że muszą stale obserwować to, co dzieje się wokół nich, a to daje im przewagę nad wszystkimi innymi.

Koziorożce mają myślenie analityczne, co pomaga im podejmować właściwe i mądre decyzje. Nie są impulsywni, wiedzą czego chcą i zawsze myślą o konsekwencjach przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu.

Osoby spod znaku Koziorożca są inteligentne i potrafią wykorzystać swój intelekt w praktyce. Ciągle się uczą, dotyczy to różnych dziedzin. Nie poddają się, a kiedy popełniają błędy, wyciągają z nich wnioski i dostosowują się do okoliczności.

Skorpion (23 październik - 21 listopad)

Skorpion jest silny psychicznie, spostrzegawczy i bardzo wrażliwy.

Nie tylko zauważają wszystko, ale wykorzystują wszystkie swoje zmysły, aby stworzyć pełny obraz tego, co się dzieje. Integracja sensoryczna jest tak silna, że są w stanie zrozumieć każdą sytuację, czego inni znaki zodiaku nie potrafią zrobić.

Skorpiony wyłapują informacje przeoczone przez innych przez nieuwagę. Nie uda Ci się oszukać Skorpionów, gdyż od razu Cię rozgryzą.

Biorąc pod uwagę namiętną naturę tego znaku zodiaku, nie będziesz chciał, aby używali swojej inteligencji do zemsty.

Bliźnięta (21 maj - 20 czerwiec)

Bliźniętami rządzi Merkury. Wystarczy, że posłuchasz osób spod tego znaku. To najbardziej inteligentni przedstawiciele zodiaku, posiadający szczególny dar do przyswajania i rozpowszechniania informacji.

Ponadto osoby spod tego znaku mają dobre poczucie humoru.

Osoby z rozwiniętym poczuciem humoru posiadają wysoką inteligencję, są przedsiębiorcze, mają imponujące zdolności logiczne, umiejętności werbalne i łatwo nawiązują znajomości.

Wszystko to doskonale opisuje Bliźniąt, którzy są jednymi z najbardziej błyskotliwych ludzi na świecie.

Ryby (19 luty - 20 marzec)

Ryby często sprawiają wrażenie rozkojarzonych.

Jako ostatni znak w gronie zodiakalnym, Ryby posiadają wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie, która nie jest znana pozostałym ludziom.

Ich wysoki poziom inteligencji i pasja często przenoszą ich w świat fantazji. Zazwyczaj mają mnóstwo pomysłów.

Ryby są wrażliwe na to, co czują inni. Potrafią zrozumieć myśli i uczucia innych ludzi. Są tak inteligentni emocjonalnie, potrafią zaufać swojej intuicji i doskonale rozumieją ludzi.

Geniusz z punktu widzenia astrologii

Jeśli nie znalazłeś swojego znaku zodiaku na tej liście, nie przejmuj się. Twój osobisty horoskop jest znacznie dokładniejszym wskaźnikiem rodzaju inteligencji, jaką posiadasz.

Co więc twój indywidualny kosmogram urodzeniowy wskazuje na inteligencję?

Wszystkie znaki Powietrza: Bliźnięta, Waga, Wodnik kojarzą się z inteligencją, elokwencją, wykształceniem, umiejętnością dostrzegania powiązań między poszczególnymi faktami i ideami.

Tak więc, na przykład, jeśli twój wschodzący znak zodiaku - to znaczy znak, który wznosi się na wschodnim horyzoncie w czasie twoich narodzin (musisz znać dokładny czas swoich narodzin), jest w znaku powietrza, to wszystkie twoje doświadczenia i relacje zawsze będą prowadzone przez twój intelekt.

Ważne w twoim horoskopie jest również położenie Księżyca w momencie twoich narodzin. Księżyc jest związany z podświadomym umysłem, marzeniami i intuicją, a jego położenie w znaku powietrznym wskazuje, że twoja podświadomość w pierwszej kolejności przyswaja informacje poprzez intelekt.

Merkury rządzi Bliźniętami i jest odpowiedzialny za inteligencję, towarzyskość i pomysłowość. Jeśli Merkury jest w tym samym znaku co Słońce, twoja inteligencja wzmacnia cechy twojego znaku zodiaku. Jeśli jest w innym znaku, wtedy twój geniusz jest powiększony o cechy drugiego znaku zodiaku.

Jowisz jest planetą dostatku i ekspansji. Tam, gdzie Jowisz jest w twoim kosmogramie urodzeniowym, otrzymasz dodatkową dawkę energii. Kiedy Jowisz jest blisko Słońca lub Merkurego, twoja inteligencja jest lepsza.

Saturn kojarzy się z cierpliwością, wytrwałością i sukcesem. Jego pozycja w twoim kosmogramie powie ci wiele o tym czy będziesz w stanie wytrwać do końca, by osiągnąć sukces.

Główne zdjęcie: kakao.im