Od czasu do czasu wszyscy spotykamy ludzi, którym brakuje delikatności, którzy nie są wrażliwi na uczucia innych.

Zwykło się mówić „bezduszne”, „bez serca”. Być może okoliczności życiowe doprowadziły ich do tego stanu, a może ktoś się taki urodził.

Koziorożec

Koziorożce są uważane jako najbardziej bezduszne znaki zodiaku. Koziorożce od dzieciństwa imponują otoczeniu swoją starannością, zaskakując powagą. Można odnieść wrażenie, że od razu urodzili się dorosłymi. Częściej tacy „staruszkowie” wyrastają później na ludzi pozbawionych wrażliwości.

Koziorożce postrzegają relacje osobiste jako nowy projekt biznesowy, wolą opierać je nie na miłości, ale na wzajemnych korzyściach. Wydaje im się, że tego typu związek będzie bardziej uczciwy, godny zaufania i słuszny. Koziorożec nie wierzy w przyjaźń i romantyczne uczucia innych ludzi. Jakiekolwiek przywiązanie odbiera jako przejaw słabości. Miłość jest postrzegana jako wada, która uniemożliwia mu osiągnięcie sukcesu.

Jego postawa życiowa brzmi: po co tracić energię, czas i emocje na sentymenty. Druga połówka osób spod znaku Koziorożec czują się tak, jakby byli badani pod mikroskopem, analizując wszystkie zalety i wady.

Osoby spod znaku Koziorożec powinny nauczyć się ufać nie tylko swojemu intelektowi, ale i sercu, wtedy będą mogły znaleźć prawdziwą, silną miłość.

Panna

Panna jest najbardziej samowystarczalnym, niemalże bezdusznym ze wszystkich znaków zodiaku. Perfekcyjność musi być nie tylko w pracy, porządku w domu, ale także w stosunkach międzyludzkich.

Do relacji podchodzi z analitycznego punktu widzenia, który można by nazwać menedżerskim. Każde odchylenie od reguł (ustalonych jednostronnie i znanych tylko Pannie) jest odbierane jako zniewaga. Panna ufa tylko nielicznym, starannie sprawdzonym osobom, a innych trzyma na dystans.

Są obojętni na kłopoty i problemy innych ludzi. Skargi są wysłuchiwane, ale bez docierania do sedna i zmieniać temat: „Kiedyś u mnie...”.

Obojętność na problemy innych zapewnia Pannom zachowanie własnego spokoju i zdrowia. Tak bardzo zależy im na tym, że wolą być znani jako bezduszni, niż będą współczuć problemom innych ludzi.

Skorpion

Do wad Skorpiona można zaliczyć bezduszność. Bardzo rzadko można zobaczyć szczery uśmiech u osób spod tego znaku. Narcystyczny Skorpion jest zainteresowany tylko własną osobą, lekceważąc opinię innych. Nie wierzą w dobroć, wyśmiewają cnotę, choć sami potrafią być hojni i gotowi do poświęcenia się (jako wyjątek).

Skorpiony są cyniczne i nie lubią otoczenia. Najlepszą rozrywką dla nich jest kontrolowanie cudzego losu, wpływanie na umysł i podświadomość. To właśnie tutaj ich bezduszność może być widoczna w pełni: Skorpion nie jest zainteresowany pragnieniami i aspiracjami innych.

Miłość jest sposobem na uwolnienie pasji, która rozpala ich duszę. Relacje z partnerami zamieniają się w niekończące się bitwy - męczące, wyczerpujące. Wytrzymać tę wieczną walkę może tylko prawdziwie kochająca osoba, gotowa zaakceptować wszystkie wady Skorpiona i wybaczyć mu bezduszność.

Bliźnięta

Na pierwszy rzut oka osoby spod znaku Bliźnięta mogą wydawać się otwarte i nazbyt emocjonalne. Jednak za atrakcyjną „fasadą” tego znaku często kryje się bezduszne serce. To sprawia, że Bliźniętom trudno jest zacząć przejmować się problemami innych ludzi. Pasjonując się własną gadaniną, Bliźnięta nie są w stanie uważnie słuchać i dotrzeć do sedna problemu drugiej osoby.

Urodzeni pod tą konstelacją nie potrafią się przyjaźnić: z łatwością dogadują się z ludźmi, ale równie łatwo mogą bez większych wyrzutów sumienia zdradzić taką osobę. Często opowiadają innym cudze sekrety. Przez własną bezduszność i niechęć do zastanowienia się, do czego mogą doprowadzić ich wypowiedzi, często niszczą szczęście innych ludzi.

Bliźnięta wolą flirtować niż budować poważny związek. Z natury są skłonni do oszukiwania, ale się tym nie przejmują. Nawet poważny związek Bliźnięta postrzegają jako grę.

Ze względu na ogół powyższych cech, znaleźli się na liście najbardziej bezdusznych znaków zodiaku.

Główne zdjęcie: leprechaun.land