W życiu prywatnym są tylko dwie zasady, które naprawdę działają. Sprawdzają się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Ci, którzy ich nie znają, skazani są na stratę czasu na nieodpowiednich ludzi.

1. Zasada pierwsza. W związku powinno być łatwo.

Od samego początku powinno być łatwo. Od pierwszej minuty. Człowiek, przy którym od razu czujesz się jak przy starym znajomym, pasuje do Ciebie bardziej niż ten, którego musisz uwodzić przez lata. Mężczyzna, z którym po piętnastu minutach jesteś gotowa pójść w ustronne miejsce w centrum handlowym, jest lepszy niż mężczyzna, do którego od siedmiu lat piszesz listy bez odpowiedzi. Kobieta, która od razu okazuje Ci zainteresowanie jest lepsza niż nieprzystępna piękność, którą należy najpierw zabrać na Bahamy. To co łatwe jest dobre. Skomplikowane jest złe.

Jest to aksjomat. Nie musisz tego udowadniać. Generalnie w związku nie trzeba niczego udowadniać.

Nie musisz się do nikogo przymilać, do nikogo dostosowywać. Zrób to chociaż raz, a będziesz to robić codziennie i jedyne, co zobaczysz w zamian, to niezadowoloną twarz. Jeśli coś się nie układa, to znaczy, że ten człowiek nie jest do ciebie odpowiedni. Skomplikowane relacje są dobre tylko dla tych, którzy się nudzą i mają dużo wolnego czasu. Wszystkim innym to jedynie przeszkadza.

Nie powinieneś wszystko robić samodzielnie. Związek, w którym robisz wszystko co ci powiedzą, jest upokarzający. Prędzej czy później twoja cierpliwość się skończy. Nie daj się wciągnąć w skomplikowany związek.

2. Zasada numer dwa, ale nie mniej ważna. Związek powinien przynosić ci radość.

To stwierdzenie również nie wymaga udowodnienia. Gdy tylko związek przestaje być przyjemny, a staje się przykry, zakończ go.

Nie przyzwyczajajcie się do kłótni, łez i rzucanie talerzami. Skończcie z długimi rozmowami, wzajemnymi oskarżeniami. To nie jest normalne! To droga do piekła! Gdy tylko radość znika ze związku, jest on pozbawiony sensu.

Ale wielu ludzi chowa swoje pretensje przez lata! Nie musisz tego robić! Gdy tylko zdasz sobie sprawę, że twoje słowa odbierają ci radość - zamknij usta. Zaczyna się kłótnia - odejdź. Człowiek chce tylko obwiniać i upominać - nie pozwól, by zasiał w tobie poczucie winy. Uciekaj! Związki są po to, żeby się cieszyć. Wszystkie inne związki „ze względu na dzieci”, „ponieważ w ten sam sposób żyją wszyscy inni”, „z przyzwyczajenia”, „bo bez niej jest jeszcze gorzej” można wyrzucić do kosza na śmieci.

Główne zdjęcie: all4soul.com