Kiedy słyszę zdanie od kobiety o „łodzi, która zderzyła się z życiem”, słyszę poczucie winy. Kiedy słyszę to zdanie od mężczyzny, słyszę okrucieństwo i brak serca.

„Byt zniszczył nasz związek”. Słyszałeś to zdanie? Niedawno znowu to usłyszałam od mężczyzny, który zostawił żonę z dwójką dzieci dla młodej i pięknej kochanki. Wyrzucał żonie że jest zaniedbana. Zarzucał jej że obiady nie są smaczne. Narzekał, że dom nie jest sprzątany, dzieciaki hałasują, a uprawianie miłości z nią jest nudne. A potem znalazł nową „miłość”.

Małżeństwa są niszczone przez kłamstwa, zdradę i okrucieństwo

Kiedy trzy lata temu znowu płakałam wieczorem, że mam już dosyć, kołysząc krzyczące dziecko i usłyszałam od męża: „Mam dosyć takiego życia, łapię się, że czasami nie chcę wracać do domu wieczorami”, wybuchłam...

Nie, to nie życie! To nie nuda i rutyna rujnują małżeństwo!

Zdecydowanie nalegam, aby nazywać wszystko własnymi nazwami:

  • jeśli małżonek nie wypełnia swoich obowiązków rodzicielskich, jest to zdrada;

  • jeśli mąż mówi, że „nie może robić tego co robi kobieta”, to jest to kłamstwo;

  • jeśli nie współczuje żonie w trudnej sytuacji, na przykład w depresji, to jest to okrucieństwo.

Kiedy słyszę zdanie od kobiety o „łodzi, która zderzyła się z życiem”, słyszę poczucie winy.

Kiedy słyszę to zdanie od mężczyzny, słyszę okrucieństwo i brak serca.

Wytłumaczyłam kiedyś mężowi: kiedy dwóch towarzyszy jedzie razem czołgiem, walcząc i żyjąc w najtrudniejszych warunkach, n i k o m u nie może być nudno.

Jeśli każdy z nich daje z siebie wszystko, to jest to próba, praca, a na koniec - wspólne zwycięstwo.

A jeśli jeden z tych towarzyszy parsknie, że spanie w czołgu jest dla niego niewygodne, i głośno powie: „łapię się na myśli, że nie chcę wracać do czołga wieczorami”, to nie jest on już towarzyszem!

Mąż najpierw się roześmiał, a potem zrozumiał sens tej opowieści...

Stałam i patrzyłam, jak zmienia się wyraz jego twarzy. Jednak mężczyźni rzeczywiście są z innej planety, to co mu powiedziałam jest rozumiane dla każdej kobiety.

Było mi bardzo smutno..

Nie, to nie „codzienność”, a rozbite łodzie niszczą małżeństwa. Małżeństwa są niszczone przez kłamstwa, zdradę i okrucieństwo.

Główne zdjęcie: kakao.im