Rośliny, podobnie jak ludzie, również mają swoje cechy szczególne. Zresztą jak inaczej wytłumaczyć, dlaczego niektóre rośliny świetnie rosną, a inne w ogóle nie chcą?

Oto, która roślina pasuje do Ciebie najbardziej według Twojego znaku zodiaku.

Wodnik: Epipremnum.

Altruistyczny Wodnik może znaleźć wiele wspólnego z pięknym, oczyszczającym powietrze Epipermum. Ta roślina chce uczynić świat lepszym miejscem, podobnie jak osoby spod znaku Wodnika.

Ryby: zamiokulkas.

Wyrozumiałe Ryby znajdą wspólny język z tą rośliną. Może długo wytrzymać bez wody.

Baran: sukulenty.

Do Barana idealnie pasują sukulenty, które są bardzo bezpretensjonalne.

Byk: fikus.

Byk lubi dużo pracować. Dlatego tylko oni poradzą sobie z dbaniem o kapryśnego fikusa.

Bliźnięta: filodendron.

Bliźnięta potrafią dostosować się do niemal każdej sytuacji, podobnie jak filodendron. Roślina ta potrafi przystosować się do niemal każdego oświetlenia i podlewania.

Rak: drzewko pieniędzy.

Wielu uważa, że ta roślina może przynieść dobrobyt do domu. Wiąże się z tym drzewkiem wiele tradycji, co pasuje do sentymentalnego Raka.

Lew: bromelia.

Te wyjątkowe rośliny są popularne ze względu na swoje jaskrawe kolory i egzotyczność. Nie sposób przejść obok nich obojętnie, podobnie jak obok charyzmatycznych Lwów.

Panna: kauczukowiec.

Panny są jednymi z najbardziej odpowiedzialnych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkasz. Najlepiej będzie do nich pasował kauczukowiec.

Waga: monstera.

Osoby spod znaku Waga kochają sztukę i wszystkie piękne rzeczy, co sprawia, że monstera jest dla nich najlepszą rośliną. Ta roślina jest unikalna, może ja docenić tylko Waga.

Skorpion: dracena.

Skorpiony cenią sobie szczerość i naturalność ponad wszystko, a dracena jest dla nich idealna właśnie ze względu na te cechy.

Strzelec: alokazja.

Strzelce są pełne pasji do podróży i uwielbiają próbować nowych rzeczy. Alokazja jest idealna z dwóch powodów: jest to roślina egzotyczna i bardzo rzadka.

Koziorożec: bonsai.

Koziorożce są niesamowicie zdyscyplinowane. Sztuka bonsai kieruje się różnymi zasadami i wymaga dyscypliny. Właśnie z tego powodu to drzewko idealnie pasuje do osób spod tego znaku.

Główne zdjęcie: kakao.im