Ten artykuł zawiera listę porannych czynności, które sprawią, że dzień będzie udany.

Marek Aureliusz powiedział kiedyś: „Kiedy obudzisz się rano, pomyśl o tym, jaki masz wspaniały skarb - móc oddychać, myśleć, cieszyć się i kochać”.

Modlitwa.

Modlitwa, nawet ta najprostsza, pomoże Ci rozpocząć dzień z poczuciem spokoju. Zamiast sięgać po telefon i sprawdzać wiadomości, poświęć kilka minut, by posiedzieć w ciszy i odmówić modlitwę, która wypełni twoją duszę.

W ciągu dnia bierzemy na siebie mnóstwo dużych, czasochłonnych zadań. Dodatkowo modlitwa pomoże Ci stać się bardziej skoncentrowanym i poczuć przypływ energii.

Podziękuj sobie.

Zacznij swój dzień od bycia wdzięcznym za to, co masz. To nauczy Cię bardzo ważnej umiejętności bycia wdzięcznym sobie za małe sukcesy w ciągu najbliższych 24 godzin. Dzięki temu będziesz bardziej odporny na problemy, które pojawiają się w ciągu dnia.

„Jeśli jedyną modlitwą twojego życia będzie słowo „dziękuję”, to wystarczy”. Meister Eckhart.

Ustal co chcesz zrobić danego dnia.

Im wcześniej powstanie Twój plan dnia, tym efektywniej i produktywniej spędzisz swój czas.

Wypij szklankę wody.

Kiedy budzisz się, to jesteś odwodniony, dlatego ważne jest, aby najpierw wypić trochę wody. W swojej książce „The Body Ecology Diet”, dietetyk Donna Gates sugeruje, że ludzie powinni pić połowę swojej dziennej normy wody właśnie w godzinach porannych. Dzięki temu oczyścimy organizm z toksyn, zmniejszymy głód i ryzyko wystąpienia bólu głowy w ciągu dnia.

Poćwiczyć.

Trudno znaleźć kogoś, kto budzi się i czuje się wspaniale. Nie jest łatwo przyzwyczaić się do ćwiczeń. Ale badania pokazują, że poranne ćwiczenia rozciągające mogą poprawić krążenie i zmniejszyć nagromadzony stres. Dodatkowo poprawisz swoją postawę.

Posłuchać muzyki.

Rozpoczęcie dnia od słuchania muzyki sprawi Ci wiele radości, poprawi Twój nastrój i doda energii na kolejne 24 godziny.

Badania pokazują, że muzyka może zwiększyć Twoją ogólną motywację i produktywność. Spraw sobie przyjemność!

Uśmiechnij się.

Zacznij swój dzień od uśmiechu przed lustrem w łazience. To wpływa pozytywnie na ogólne samopoczucie i nastrój. Uśmiech sprawia, że ludzi zaczynają tobie ufać. Pamiętaj, że ludzie sukcesu zawsze są optymistami.

Posprzątaj po sobie.

Czasami można zapomnieć o zrobieniu pewnych rzeczy. Zdarza się, że rozrzucamy po domu ubrania, zostawiamy naczynia w zlewie i nie sprzątamy po sobie. Wszystkie te rzeczy mogą się piętrzyć dzień po dniu, ale w końcu zamienią się w zwykłe lenistwo.

Ale wyobraź sobie, jakie to przyjemne uczucie, kiedy wracasz do domu i wszystko jest czyste. Można się po prostu zrelaksować i odprężyć.

Wykonaj najpierw najtrudniejszą pracę.

W rzeczywistości może się wydawać, że najlepiej jest zrobić rano kilka drobnych rzeczy, ale jeśli najpierw zajmiesz się najtrudniejszym zadaniem, wszystkie inne zostaną wykonane jeszcze szybciej i lepiej.

Główne zdjęcie: all4soul.com