W starej żydowskiej przypowieści, osiołek pewnego rolnika wpadł do studni. Podczas gdy rolnik zastanawiał się, co zrobić, zwierzę godzinami wydawało z siebie odgłosy. W końcu rolnik podjął decyzję. Uznał, że osioł jest stary, już nie jest mu potrzebny, a studnia wyschła, więc zaprosił sąsiadów, by pomogli mu zrobić dwie rzeczy naraz: zasypać studnię i pochować osła. Wszyscy wzięli się za łopaty. Osioł od razu zorientował się, co się szykuje i zaczął głośno wyć. Potem, ku zaskoczeniu wszystkich, zamilkł.

Po jakimś czasie rolnik postanowił zobaczyć, co się dzieje na dole. Był zdumiony tym, co zobaczył. Z każdą grudką ziemi, która spadała na zwierzę, osiołek robił najbardziej niesamowitą rzecz: otrząsał się i stawał na ziemię, czyli znajdował się coraz wyżej.

Gdy sąsiedzi rolnika kontynuowali zasypywanie studni, za każdym razem zwierzę otrząsało się i stawało na tej ziemi. Wkrótce wszyscy ze zdumieniem zobaczyli, jak osiołek przeskakuje przez krawędź studni i pędzi jak szalony!

W życiu spotkasz się z różnymi przykrymi rzeczami. Za każdym razem kiedy grudka ziemi spada, otrząśnij się i podnieś się. Każdy napotkany problem jest okazją do zdobycia uznania. Jeśli się nie zatrzymasz i nie poddasz, możesz wyjść z każdej, nawet najgłębszej studni.

Aby być szczęśliwym, należy pamiętać o pięciu prostych rzeczach:

1. Nie pozwalaj sobie na to, by się obrażać - przebacz...

2. Nie pozwalaj sobie na zmartwienia - większość z nich nie ma sensu.

3. Prowadź proste życie i doceniaj to, co masz.

4. Dawaj więcej.

5. Oczekuj mniej.

Życzę Ci, abyś w każdej chwili pamiętał, że każdy „problem” to kamień, który życie „rzuca” w Ciebie, ale stąpając po tych kamieniach możesz przekroczyć strumień. Także to, co postrzegałeś jako „problem” jest niczym innym jak materiałem do budowy Twojego życia.

Główne zdjęcie: fit4brain.com