Nie zdziw się, gdy nie będziesz pierwszą osobą, do której zadzwoni, gdy spotka ją coś dobrego lub złego. Nauczyłeś ją, że nigdy cię nie ma obok, gdy cię potrzebuje. Nauczyłeś ją, jak liczyć na kogoś innego.

Nie zdziw się, gdy będzie spędzała więcej czasu ze swoimi przyjaciółmi niż z tobą. Nauczyłeś ją, że nigdy nie ma cię obok. Nie słuchasz, kiedy ona mówi. Nie pamiętasz, co ona ci mówi. Nie pytasz, jak się czuje ani co ją martwi. Nauczyłeś ją, że nigdy nie będziesz dbał o nią tak, jak jej przyjaciele.

Nie zdziw się, gdy zacznie planować życie bez ciebie. Nauczyłeś ją, że zawsze mówisz „nie”. Nauczyłeś ją, jak planować swoją przyszłość bez ciebie. Nauczyłeś ją, że nie chcesz brać w tym udziału, że wolisz być sam niż z nią. Nigdy nie chciałeś patrzeć na świat jej oczami.

Nie zdziw się, że gdy znikniesz, nie będzie za tobą tęsknić. Nauczyłeś ją, jak nie tęsknić za tobą. Sprawiłeś, że poczuła się tak, jakbyś nigdy za nią nie tęsknił. Nigdy nie czuła, że jej nieobecność ma dla ciebie znaczenie. Nigdy nie czuła, że jest dla ciebie ważna. Nigdy nie pokazałeś jej, że za nią tęsknisz. Nigdy jej tego nie powiedziałeś.

Nie zdziw się, gdy cię zignoruje. Ignorowałeś ją od lat. To ona zawsze szła na kompromis. To ona zawsze zmieniała dla ciebie swoje życie. To ona zawsze bardziej się starała. Zawsze była bardziej zaangażowana, dopóki nie zdała sobie sprawy, że to wszystko nie ma sensu. Ponieważ ona tylko traci, a nic nie zyskuje.

Nie zdziw się, gdy zacznie się oddalać. Powoli przypomni sobie, kim była, zanim cię poznała. Zacznie zdawać sobie sprawę, że przy tobie godzi się na mniej. Zaczyna sobie przypominać, na co zasługuje. Ona powoli otwiera oczy i widzi, że bierzesz ją za pewnik. Powoli zdaje sobie sprawę, że ktoś inny mógłby ją traktować o wiele lepiej. Że przy kimś innym nie będzie czuła się niewidzialna.

Nie zdziw się, gdy przestanie być opiekuńcza. Nie zdziw się, gdy jej delikatne słowa staną się oschłe, a namiętność zniknie. Nie zdziw się, że gdy spojrzy na ciebie, to nic nie poczuje. Nauczyłeś ją, jak przestać cię kochać.

Nie zdziw się, gdy odejdzie, ponieważ nigdy nie dałeś jej powodu do tego, by została.

Główne zdjęcie: lavender.land