Wszyscy wiemy, że gwiazdy wpływają na osobowość i charakter każdego człowieka. Znając znak zodiaku danej osoby można przeanalizować niektóre zalety i wady jej charakteru.

To niesamowite, jak trafne są czasem te opisy! Każdy znak zodiaku oprócz talizmanów ma swoje „szczęśliwe” kolory.

Jeśli planujesz coś ważnego, jeśli chcesz, aby Twój dzień był udany, ubierz się w kolor, który najlepiej pasuje do Twojego znaku zodiaku.

Wielu z nas wyczuwa te kolory instynktownie. Oto kolory, które przyniosą szczęście:

Baran.

Czerwień to świetny kolor, który podkreśla cechy charakteru. Wszystkie odcienie czerwieni będą dla Ciebie odpowiednie. Od czasów starożytnych ten kolor jest kojarzony z wigorem, energią, odwagą i siłą.

Byk.

Najlepszym kolorem dla Ciebie jest granatowy. Jest to kolor, który przynosi spokój i pewność siebie. Możesz też zdecydować się na różowy: połączenie czerwieni i bieli, które wskazuje na pragnienie komfortu.

Bliźnięta.

Najlepszym kolorem dla Bliźniąt jest żółty, ponieważ jest pełen energii. Ten kolor pobudza siłę i kreatywność. Można też zdecydować się na zielony, który wzmacnia zdrowie, poczucie własnej wartości i upór.

Rak.

Podstawowe kolory to srebrzysty i szary. Kojarzą się ze spokojem i księżycem, uspokajającym ich szybko zmieniające się emocje. Możesz też założyć pomarańczowy, to optymistyczny kolor, który podnosi na duchu.

Lew.

Złoty kolor wywołuje poczucie dobrobytu i piękna. Biały jest również dobrym kolorem dla Ciebie i podkreśla Twoje emocje.

Panna.

Kolory zielony i brązowy są odpowiednie dla Panny. Szlachetny kolor brązowy jest najlepszy dla Panny ze względu na jego skojarzenie z ziemią i jej darami.

Zielone odcienie wpływają na umysł i są oznaką dobrobytu.

Waga.

Osoby spod znaku Waga preferują pastelowe kolory, głównie niebieski, zielony i błękitny. Niebieski, dla tego znaku, pomaga znaleźć równowagę i harmonię z samym sobą.

Skorpion.

Kłótliwa natura Skorpionów doskonale pasuje do koloru fioletowego i wszystkich ciemniejszych odcieni czerwieni. Kojarzą się z siłą i tajemniczością osób urodzonych w tym okresie. Czerń jest również idealna dla Skorpionów.

Strzelec.

Przedstawiciele spod tego znaku powinni zdecydować się na głębokie odcienie fioletu, które kojarzą się z władzą i luksusem.

Jest to połączenie niebieskiego i czerwonego, łączące dwa zupełnie inne kolory w taki sam sposób, w jaki sprzeczności łączą się w znaku Strzelca.

Koziorożec.

Charakter Koziorożca odpowiada brązowemu koloru, ponieważ reprezentuje on siłę i stabilność.

Przedstawicielom spod tego znaku zodiaku w zasadzie najlepiej pasują ciemne kolory, ponieważ kojarzą się one z powściągliwością, bardzo charakterystyczną dla Koziorożców.

Wodnik.

Wodnikom najlepiej pasują delikatne odcienie, głównie błękity i zielenie. Główną cechą Wodnika jest pragnienie wiedzy.

Te odcienie pomagają im skupić się. Kolejnym kolorem dla tego znaku jest srebro.

Ryby.

Fioletowe odcienie są najbardziej odpowiednie dla tego znaku. Związane są ze zmianami, reprezentują zdolność Ryb do rozumienia uczuć i emocji innych osób, a czasem nawet ich zdolności psychicznych.

Główne zdjęcie: kakao.im