Ugur Galenkuş to urodzony w Turcji fotograf, który porusza najbardziej aktualne i niepokojące tematy. Jego prace pokazują kontrast dwóch różnych światów.

Zazwyczaj jest to Bliski Wschód, z ciągłymi konfliktami zbrojnymi i rozlewem krwi, oraz spokojny Zachód, gdzie ludzie cieszą się życiem, korzystają z dobrodziejstw i są zupełnie nieświadomi, że na naszej planecie dzieje się coś strasznego. Pragniemy pokazać jego dzieła, które poruszają serce. Niektóre z nich przyprawiają o gęsią skórkę.

Ugur jest uważany za fotografa, ale tak naprawdę nazywa siebie artystą cyfrowym. Galenkuş tworzy kolaże poprzez połączenie dwóch zdjęć. Jedno pokazuje spokojne, ciche, szczęśliwe, czasem bogate i luksusowe życie. Drugie pokazuje realia państw w stanie wojny.

Ugur zajął się tym nietypowym hobby w 2014 roku. Wtedy postanowił przybliżyć sytuację w swojej ojczyźnie i poruszył temat sytuacji politycznej w Turcji.

Potem były kolejne projekty, z których jeden Galenkuş rozpoczął w 2019 roku. Ten projekt nazwał „The Face of War” i zadedykował go niezwykle trudnej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Prace Ugura zawsze wywołują mieszane uczucia. Z jednej strony widzimy ludzi cieszących się życiem bez niepokoju, czerpiących radość. Z drugiej strony wojna: bezwzględna, straszna, niosąca zło i odbierająca życie. Galenkuş zawsze umiejętnie łączy zdjęcia i pokazuje problemy społeczne, niesamowity kontrast dwóch zupełnie różnych światów jednej planety.

Główne zdjęcie: lemurov.net