Dziś postanowiliśmy podzielić się cytatami znanego psychoterapeuty. Pomogą Ci one zaakceptować życie takim, jakim jest.

Ze wszystkimi wadami, niedoskonałościami, niesprawiedliwością i oszustwem. Zastanów się i postaraj się zrobić wszystko, aby twoje życie zmieniło się na lepsze.

O życiu z ludźmi

Jest mnóstwo ludzi, którzy chcą zmienić innych, lecz też mnóstwo tych, którzy nie chcą zmienić siebie.

Ci, którzy rozumieją, nie oceniają; a ci, którzy oceniają, nie rozumieją.

Ludzie bardzo się różnią. Czasami wydaje się, że błędem jest zaliczanie ich do jednego gatunku, tak jakby natura tylko żartowała dając nam mniej więcej taką samą „skorupę”.

Tragedia głupca nie polega na jego głupocie, ale na jego aspiracjach do inteligencji.

Kazania moralne to gatunek, w którym jeszcze nikt nie odniósł sukcesu.

O sprawie

Nigdy nie bój się robić tego, czego nie umiesz, inaczej niczego się nie nauczysz.

Odpoczynek jest sztuką. Odpoczynek to bardzo ważna praca, a ludzi, którzy potrafią odpoczywać jest tak samo dużo, jak tych, którzy potrafią dobrze pracować: te dwie umiejętności zawsze się pokrywają.

Lenistwo bardzo często przeradza się w bezdroża umysłu: nieodnalezienie lub zagubienie kierunku życia, kiedy człowiek nie wie, do czego i po co dążyć, po co żyć i dlaczego robić to, co wydaje się niezbędne.

O miłości

Miłość to sztuka przegrywania.

Z życia nigdy nie można wykluczyć trzech rzeczy: ryzyka, grzechu i możliwości szczęścia.

Nie chodzi o to, by być lubianym i z tego powodu być szczęśliwym, lecz przeciwnie, by być szczęśliwym i z tego powodu być lubianym.

Wyciągnijmy wreszcie wnioski: kochają nie tych osób, które są pomocne, nie tych, które są dobre. Kochają tych, których kochają. Kochają tak po prostu. Żadna atrakcyjność nie ma nic wspólnego z miłością, żaden sukces, żadna siła czy uroda, żadna inteligencja. Nic wspólnego z wdzięcznością; jeśli jest to wdzięczność, to tylko ze względu na życie. Na miłość nie można sobie zasłużyć, miłość jest jedynie dana - albo jest przyjmowana, albo nie. Miłość jest bardzo niesprawiedliwa.

Trzy główne „nie”: nie robić wyrzutów, nie prosić, nie żądać. Jedno najważniejsze „tak” - żyj dalej!

Główne zdjęcie: kakao.im