To prawdziwa historia o tym, jak chłopak, który kiedyś zakochał się w dziewczynie z ekranu, mimo przeszkód i trudności potrafił powoli zbudować swoje szczęście.

Aktorka Jennifer Connelly zaczęła grać w filmach jako dziecko. W wieku 12 lat dostała rolę Deborah w kultowym filmie „Dawno temu w Ameryce”.

Po jakimś czasie w Londynie, zwykły 12-letni chłopiec Paul Bettany poszedł z przyjaciółmi do kina i zobaczył na ekranie Jennifer, zakochał się w niej na całe życie.

Paul postanowił zostać aktorem, aby móc kiedyś spotkać Jennifer. Zapisał się do szkoły aktorskiej.

foto: storyfox

Tymczasem niedaleko od Paula, w brytyjskim hrabstwie Hertfordshire, 15-letnia Jennifer Connelly gra główną rolę w filmie „Labirynt”. Na tym samym planie co Jennifer występuje sam David Bowie. „Labirynt” przynosi dziewczynie światową sławę.

foto: storyfox

Paul zdaje sobie sprawę, że aby zbliżyć się do swojej ukochanej, musi ciężko pracować. Zapisuje się do Drama Centre London, które kończy z powodzeniem. Ale na początku kariera Paula nie układa się, nie otrzymuje ról.

Jennifer coraz bardziej oddala się od swojego „ukochanego”, grając w kilku dużych hollywoodzkich projektach, w tym w neo-noir Dennisa Hoppera „Gorące miejsce” i wysokobudżetowym filmie akcji „Człowiek rakieta”.

Jest rok 2000, Paul Bettany ma trzydzieści lat, jak i Jennifer Connelly. Bettany występuje w teatrze. W końcu jego ciężka praca się opłaca - Paul zostaje zaproszony do zagrania głównej roli w dramacie kryminalnym Paula McGuigana „Gangster numer jeden”. Film zdobywa sławę, a Paul zostaje zauważony w Hollywood. Jennifer Connelly natomiast gra w przełomowym filmie Darrena Aranofsky'ego „Requiem dla snu”.

foto: storyfox

Wreszcie 2001 r. Paul Bettany otrzymuje zaproszenie do zagrania w filmie „Piękny umysł”. Podobne zaproszenie otrzymuje Jennifer Connelly. Paul w końcu spotyka swoją miłość. Według niego, rzeczywistość przerosła wszystkie jego dziecięce marzenia. Kobieta rozkochała go w sobie jeszcze bardziej.

Z kolei Jennifer w ogóle nie była zainteresowana Paulem Bettany. Próba Paula zakończyła się niepowodzeniem.

Kilka miesięcy później porwany samolot terrorystyczny rozbija się o Bliźniacze Wieże w Nowym Jorku. Paul Bettany rozpaczliwie zaczyna dzwonić do Jennifer. Nie może znaleźć sobie miejsca.

Po kilku próbach połączenia, Jennifer odpowiada. Jest zaskoczona. Paul opowiada jej o swoich uczuciach, które pojawiły się jeszcze w wieku 12 lat. Mówi jej, że natychmiast leci do Nowego Jorku i wezmą ślub.

foto: storyfox

W 2003 roku u pary urodził się chłopiec, a w 2011 roku dziewczynka. Dziś rodzina Paula i Jennifer uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Hollywood.

Główne zdjęcie: storyfox