Każdy człowiek jest dla nas nauczycielem. Nie ma znaczenia, czy jest to mędrzec, awanturnik czy rozpustnik. Nie ma żadnych zdarzeń losowych - wszystko idzie zgodnie z planem...

Wszyscy ludzie, których spotykamy w życiu, to właśnie my sami. Jeśli w Twoim życiu często pojawiają się plotkarze, to znaczy, że Ty również masz tę cechę w swoim charakterze. To tak jakby Wszechświat zwracał ci uwagę na twoją wewnętrzną wadę.

Ostatnio poszedłem do lekarza narzekając na silny ból dolnej części pleców. Opowiedziałem mu, jak od tygodnia przyjmuje diklofenak, ale nie czuje się lepiej. Lekarz wysłuchał mnie z uśmiechem i powiedział: „Z bólem trzeba się zaprzyjaźnić. Jest to sygnał przesyłany przez organizm, że gdzieś jest mały problem. Lecz się, zmień swój styl życia, swoje nawyki, swoje podejście”.

Każdy człowiek jest dla nas nauczycielem. Nie ma znaczenia, czy jest to mędrzec, awanturnik czy rozpustnik. Nie ma żadnych zdarzeń losowych - wszystko idzie zgodnie z planem. Zarówno dobrzy, jak i niezbyt dobrzy ludzie potrafią czegoś cię nauczyć i powinieneś być im za to wdzięczny, a nie mówić „Po co spotkałam w swoim życiu tego palanta!”.

W moim życiu były osoby, które sprawiały mi ból. Ale ten ból w końcu zaprowadził mnie na nowy poziom - stałem się silniejszy, bardziej wytrzymały, nauczyłem się doceniać życie, ludzi i spokojnie akceptować ich wady. W książce Elif Shafak jest napisane: „Wszechświat jest zawsze zaangażowany w twoje życie, zmieniając cię zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie”.

Każdy człowiek jest niedokończonym dziełem, które w swoim czasie, krok po kroku, zbliża się do doskonałości. Wszyscy jesteśmy niedokończonym szkicem, który z pewnością zmieni się w gotowe dzieło sztuki.

Główne zdjęcie: esotericblog