Nie każdy potrafi to znieść...

Gabi Schull podejrzewała, że coś jest nie tak już w 2011 roku po nieszczęśliwym upadku na lodowisku. Wydawało się, że to zwykłe stłuczenie, ale sprawa była bardziej skomplikowana. Kostniakomięsak, niepokojąca diagnoza - dziewięcioletnia Gabi stanęła w obliczu walki z nowotworem. Jak wiadomo, żadna walka nie obywa się bez konsekwencji...

foto: lisstits.co

Po trzech miesiącach chemioterapii dziewczynka przeszła plastykę rotacyjną: usunięto staw kolanowy, a resztę nogi przyszyto do ocalałej kończyny, obracając ją o 180 stopni. Tego typu zabieg zapewnia większą zdolność poruszania się w przyszłości, choć wygląda przerażająco. Ale kiedy w grę wchodzi życie dziecka, nie ma zbyt dużego wyboru.

Rozmawialiśmy z Gabi” - mówią rodzice. – „Pokazaliśmy jej filmik, jak żyją ludzie po plastyce rotacyjnej. Jedynym minusem jest wygląd, ale chcieliśmy, żeby mogła żyć pełnią życia”.

foto: lisstits.co

Po operacji miałam tylko jedno marzenie - chciałam znów tańczyć. Zanim amputowano mi kolano, chodziłam na balet i bardzo chciałam kontynuować zajęcia. To mnie bardzo zmotywowało. Oczywiście pomogła mnie również miłość mojej rodziny” - mówi Gabi.

foto: lisstits.co

To bardzo bolało. Bałam się przenieść ciężar ciała na chorą nogę. Około roku zajęło mi tylko poruszanie się bez żadnej pomocy, a kolejny rok by zacząć tańczyć na scenie”.

foto: lisstits.co

Gabi Schull ma teraz 14 lat, znów trenuje, bierze udział w zawodach i jest inspiracją dla wielu dzieci, które już poradziły sobie z nowotworem, ale jeszcze nie przeszły rehabilitacji. W przyszłości zamierza zostać lekarzem, aby znaleźć lekarstwo na raka.

foto: lisstits.co

Jeśli udało mi się pokonać chorobę i nauczyć się żyć bez nogi, to mogę zrobić jeszcze więcej!” - mówi.

Obejrzyj ten film! Dzięki temu zrozumiesz z jakimi wyzwaniami każdego dnia mierzy się ta silna dziewczynka.

Source: youtube.com

Uwierz mi, jeśli masz ręce i nogi, to po prostu nie masz prawa marudzić, że w twoim życiu dzieje się coś złego. Zastanów się, ponieważ nikt inny nie może cię uszczęśliwić. Tylko ty, gdy ciężko pracujesz, by zostać szczęśliwą osobą.

Główne zdjęcie: misstits.co