Robienie niedrogich ozdób świątecznych to urocza i zabawna tradycja rodzinna. Każdy z nas przechowuje tak miłe wspomnienia, więc kontynuują tradycję w swojej rodzinie. Dziś chcemy opowiedzieć o tym, jak bardzo łatwo można stworzyć drewniane ozdoby z koralików.

Będziesz potrzebować:

  • Drewniane koraliki
  • Wstążka
  • Druciki koralowe
  • Obcinacz
  • Szczypce
  • Nożyczki
  • Pistolet do klejenia
  • Podkładka do kleju
  • Mata krawiecka
  • Sznurek do pieczenia

foto: cpykami

Zacznij od wykonania prostego wieńca świątecznego z drewnianych koralików. Odetnij kawałek drutu o długości około 40 cm za pomocą obcinacza.

foto: cpykami

Odlicz odpowiednią liczbę drewnianych koralików. Zwróć uwagę, że jeśli chcesz mieć bardziej miniaturowy wieniec, możesz użyć mniejszych koralików lub wymieszać różne rozmiary koralików, aby uzyskać bardziej wymyślny wieniec świąteczny.

Zagnij drut na kształt koła, następnie nałóż koraliki trzymając za przeciwległy koniec drutu.

foto: cpykami

Po nawleczeniu wszystkich drewnianych koralików na drut, przewlecz drugi koniec przez pierwszy koralik, tworząc wieniec.

foto: cpykami

Przeciągnij oba końce drutu, aby powstał okrąg.

foto: cpykami

Używając szczypiec, zagnij końcówki drutu razem za pierwszym drewnianym koralikiem. Odetnij nadmiar drutu za pomocą obcinacza, a następnie użyj szczypiec, aby zagiąć drut do tyłu.

foto: cpykami

Następnie zrób kokardę używając wybranej przez siebie wstążki.

foto: cpykami

Utnij kawałek sznurka aby zrobić pętelkę i przymocuj pomiędzy koralikami na górze wieńca świątecznego. Zawiąż sznurek i przytnij go do odpowiedniej długości.

foto: cpykami

Następnie udekoruj według własnych upodobań.

foto: cpykami

Użyj podobnej zasady, aby zrobić płatek śniegu.

foto: cpykami

Do wykonania śnieżynki będziesz potrzebować 48 drewnianych koralików. Wielkość Twoich koralików określi wielkość Twojej śnieżynki. Gdy już zbierzesz wszystko co potrzebne, utnij kawałek drutu o długości około 10 cm.

foto: cpykami

Nawlecz na drut 6 drewnianych koralików, następnie przewlecz drut z powrotem przez pierwszy koralik, nawlecz ucięty koniec na długi koniec drutu i odetnij go.

Następnie przeciągnij długi koniec drutu przez kolejny koralik, po czym dodaj kolejne pięć koralików. Teraz przeciągnij drut z powrotem przez czwarty koralik, który właśnie dodałaś. Następnie dodaj dwa kolejne koraliki.

foto: cpykami

Przeciągnij drut przez kolejny drewniany koralik. Powtarzaj to samo, aż powstanie sześć sztuk. Zakończ, przewlekając drut przez pierwszy rząd, a następnie odetnij nadmiar.

foto: cpykami

Kolejny krok jest taki sam jak w przypadku wieńca świątecznego.

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami