Niedawno w indyjskiej wiosce nakręcono wideo, które zaskoczyło tysiące internautów. Kobieta spała spokojnie, gdy nagle zdała sobie sprawę, że w tym momencie pełza po niej kobra. Najlepszą reakcją w tym przypadku jest brak reakcji.

W wiosce koło indyjskiego miasta Afzalpur sfilmowali, jak wąż czołga się po śpiącej kobiecie. Lokalna mieszkanka spokojnie drzemała na ulicy, kiedy nagle zdała sobie sprawę, że pełza po niej kobra. Mężczyzna, który akurat był w pobliżu, nagrał wideo - słychać na nim kobietę recytującą mantry lub modlitwy.

foto: petpop.cc

Ta reakcja kobiety okazała się w takiej sytuacji najlepsza – pozostać w bezruchu. W końcu każdy niepokój może wywołać agresję węża. Jak później powiedział autor filmu, po kilku minutach wąż spokojnie odczołgał się i wszyscy pozostali nietknięci. Film zebrał ponad 30 tysięcy wyświetleń w sieciach społecznościowych i tysiące komentarzy użytkowników.

foto: petpop.cc

Niektórzy zarzucali autorowi filmu, że nic nie robi. Ale znający się na rzeczy ludzie wyjaśnili, że nie powinien był nic robić. „Wiem o takich przypadkach od mojej babci. Kobry mogą wchodzić na podwórka w poszukiwaniu pożywienia, a najlepszą reakcją, jeśli coś takiego ci się przydarzy, jest niereagowanie”, „Węże nie zaatakują, jeśli nie poczują się zagrożone. Bardziej boją się nas niż my ich” – napisali niektórzy użytkownicy.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: petpop.cc