Wszyscy mieliśmy takie dni, a nawet lata, kiedy życie nie toczy się tak, jak się spodziewaliśmy. Miałem długie okresy w życiu, kiedy absolutnie nic nie działało, a wszelkie próby zaczynania wszystkiego od nowa kończyły się całkowitym niepowodzeniem. Bywały dni pełne rozczarowań, kiedy myślałem, że absolutnie nic się nie uda. Dzisiejszy poranek był jednym z tych...

Przygotowywałem synów do szkoły, co jest bardzo pracochłonne, i jestem po prostu zdumiony, jak moja żona radzi sobie z tym wszystkim! Oprócz płaczącego dziecka i dzieci w wieku szkolnym w kuchni pełno było śmieci, brudne pieluchy na podłodze, zlew wysmarowany pastą do zębów, ogólnie atmosfera w domu była na skraju katastrofy. Kiedy w końcu wyszliśmy z domu, Connor przypomniał sobie, że czegoś zapomniał w domu i wrócił. Nie zamknął drzwi, więc wleciał do domu ptak.

Musiałem wymyślić sposób, jak się go pozbyć, ale jednocześnie bardzo szybko zebrać dzieci. Skończyło się na tym, że wygoniłem ptaka z domu, wsadziłem dzieci do samochodu, ale gdy tylko wjechałem na drogę, wyprzedziła mnie śmieciarka, ale potem jechała z prędkością około pięciu mil na godzinę, zatrzymując się przy każdym domu. Nie wiedziałam nawet, co robić: krzyczeć czy śmiać się ironicznie z wszystkiego, co się dzieje.

Jeden stresujący poranek tak naprawdę nie psuje nam życia, gdyż ma w nim miejsce ogromna ilość różnych zdarzeń, które są coraz większe, ale gdy stres trwa zbyt długo, na przykład brak pracy i pieniędzy, choroba, problemy rodzinne i inne sytuacje, z którymi możemy się spotkać w życiu, wówczas stres i doświadczenie mogą wydawać się nam nadmierne. Poniżej przyjrzymy się 4 sytuacjom, których nauczyłem się w trudnych okresach mojego życia. Mi pomogły i jestem w 100% pewien, że ​​Tobie też pomogą.

Dla każdego z nas walka życiowa jest nieunikniona, ale każdy decyduje o przegranej lub wygranej dla siebie. Te 4 podstawowe zasady mogą zmienić całe Twoje życie:

1. Pamiętaj, że twój charakter zawsze musi być silniejszy niż okoliczności.

Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, co może się nam przydarzyć, ale zawsze możemy sobie z tą sytuacją poradzić. W takich chwilach przestaję narzekać i zawsze dziękuję Bogu za wszystkie dobre rzeczy, które dla mnie zrobił, wszystkie trudności od razu wydają się nie takie znaczące. Zawsze miejcie pozytywne nastawienie do wszystkiego i nie miejcie złych myśli, niezależnie od wszelkich trudności.

2. Wszystkie kłopoty tylko cię wzmacniają.

Bóg zsyła ci trudności w życiu, tylko po to, abyś był silniejszy, abyś wierzył i wytrwał, ale tylko wtedy, gdy Mu na to pozwolisz. Całe twoje cierpienie w życiu ma cel.

3. Pamiętaj, że plany Pana są na dobre.

Boże plany zawsze różnią się od tych, które sobie nakreśliliśmy, ale zawsze prowadzą nas do tego, co najlepsze. Miej cierpliwość, naucz się czekać, zamiast planować wszystko po swojemu.

4. Bóg nigdy cię nie opuści.

Czasami możesz czuć, że wszystkie próby musisz pokonać sam, ale pamiętaj, że Bóg nigdy cię nie opuści, więc nie trać nadziei.

Jeśli Bóg jest z tobą, nie ma znaczenia, kto jest przeciwko tobie.

Główne zdjęcie: kakao.im