Prezent w postaci jadowitego węża ze strony kota był świąteczną niespodzianką dla pewnej rodziny.

Rodzina miała przedwczesny prezent świąteczny po tym, jak ich kot położył węża pod ich choinką.

foto: laykni.com

Kot rodziny Queensland złapał i rzucił pod drzewo jadowitego czerwonobrzuchego czarnego węża wielkości około 60 cm.

Gunter, głowa rodziny, opublikował zdjęcia pokazujące gada obok stosu prezentów, które przygotowała rodzina.

Gunter poinformował, że wąż był stosunkowo niewielkich rozmiarów i wraz z kotem żadne z nich nie odniosło żadnych obrażeń.

foto: laykni.com

Powiedział: „Kot nie został ugryziony i był bardzo dumny z siebie”.

Dodał: „Na szczęście wąż nie był agresywny wobec kota, który go wszędzie nosił. Rodzina uwielbia węże, ale nie chciała go dotykać”.

„To był niespodziewany prezent świąteczny”.

Chociaż w Australii nie odnotowano zgonów z powodu ukąszeń czerwonobrzuchych czarnych węży, wiadomo, że są one niebezpieczne dla ludzi - ukąszenie powoduje szereg dolegliwości.

foto: laykni.com

Jak podaje Muzeum Australijskie, do objawów należą: krwawienie i/lub obrzęk w miejscu ukąszenia, nudności, wymioty i ból brzucha.

Według lekarza, w większości przypadków nie ma bólu po ukąszeniu, w wyniku czego ludzie czasami nawet nie zdają sobie sprawy, że zostali ukąszeni.

foto: laykni.com

Gunter już w zeszłym miesiącu został ukąszony przez jadowitego węża, wówczas musiał udać się do szpitala na leczenie. Rodzina, która otrzymała wspaniały prezent od kota, była „miłośnikami węży”, ale „nie chciała dotykać”. Szczerze mówiąc, to bardzo słusznie. Wąż został następnie przeniesiony jak najdalej. Szczęśliwego powrotu do świąt.

Główne zdjęcie: laykni.com