Esmond Olcock był najstarszym mieszkańcem Kanady w 2018 roku. Mąż, ojciec, dziadek i pradziadek urodził się w 1910 roku. Rodzina była dla niego bardzo ważna i dokładał wszelkich starań, aby utrzymać ze wszystkimi kontakt.

Jenna Lene nazwała swojego syna po dziadku. Przez trzy dekady dziadek był ważną częścią jej życia - wiele czasu spędzał z wnuczką. Podczas gdy niewiele dzieci ma szansę poznać swoich pradziadków, jej syn Esmond miał taką możliwość.

Lene opowiedziała, jak jej dziadek nauczył ją raczkować, potem nauczył ją chodzić i mówić. Kiedy dowiedział się, że będzie miała pierwsze dziecko, powiedział o tym znajomym i krewnym. Był szczęśliwy i dumny. Powiedział coś niesamowitego, gdy powiedziała mu, że będzie miała drugiego syna.

foto: laykni.com

Któregoś razu Esmond powiedział swojej żonie, że żaden z jego 71 wnuków i prawnuków nie ma tego samego imienia co on. Lene i jej mąż natychmiast uzgodnili, że ich drugie dziecko będzie miało na imię Esmond.

Gdy tylko Lene mogła wraz z synem odwiedzić pradziadka, ich spotkanie nie poszło tak, jak się tego spodziewała. Powiedziała: „Kiedy przyjechaliśmy, nie miał pojęcia, kim jestem. Rozpoznał moich dziadków, ale nie był pewien co do mnie”.

Source: youtube.com

Mimo to nie mógł oderwać oczu od dziecka Esmonda, którego natychmiast wziął na ręce. Zaraz potem przypomniał sobie Lene jako małą dziewczynkę, którą zabierał na spacery.

Szczególna więź między Esmondem starszym i Esmondem młodszym zachwyca wszystkich. Pradziadek był przepełniony emocjami, gdy poznawał nowego członka rodziny.

Główne zdjęcie: laykni.com