Julia Roberts, aktorka, której popularność przyniósł film „Pretty Woman”, po urodzeniu dzieci postanowiła zostać gospodynią domową. Jest nie tylko gwiazdą Hollywood, ale także wspaniałą mamą.

Zrezygnowała z kariery aktorskiej, by zająć się rodziną - mężem Henrym Dannym Moderem, bliźniakami Hazel i Phinnaeus oraz synem Henrym.

Julia opisuje macierzyństwo jako niesamowicie satysfakcjonujące doświadczenie. Wzięła na siebie wszystkie aspekty prowadzenia gospodarstwa domowego. Codziennie gotuje śniadanie dla swojej rodziny, sprząta kuchnię i robi pranie, a następnie zabiera się za obiad. Zanim kolacja zostanie podana, potrafi zrobić mnóstwo różnych rzeczy. Deklaruje:

„Nie mam już tego luksusu, żeby móc leniuchować. Musiałam mieć dużo wolnego czasu, zanim urodziłam dzieci, ale nie mam pojęcia, co robiłam i na pewno mi się to nie podobało”.

Nie zrezygnowała jednak całkowicie z grania w filmach. Potrzeba po prostu więcej samokontroli. Julia zauważyła, że nadal będzie podejmować się projektów z intrygującą fabułą lub ciekawymi postaciami.

Aktorka „Jedz, módl się, kochaj” była tak pochłonięta swoim nowym życiem, że nawet nie powiedziała swoim dzieciom, czym zajmuje się zawodowo. Nie miały pojęcia, że ich matka od dawna była jedną z najbardziej znanych kobiet w Hollywood.

Zignorowanie tego nie jest możliwe i szybko zdały sobie z tego sprawę. Julia nie powiedziała im jednak na początku, czym się zajmuje, a dzieci założyły, że nie ma pracy, ponieważ tyle czasu poświęcała na gotowanie i dbanie o dom.

Julia opowiedziała o swoim podejściu do gotowania i o tym, skąd czerpie inspirację i entuzjazm do przyrządzania potraw. Wiele nauczyła ją mama, która uwielbiała sama wszystko gotować - miała swój ogródek.

Z wiekiem jej dzieci coraz bardziej uświadamiają sobie, że ich matka jest znaną aktorką.

Aktorka stwierdziła, że gotowanie dla swojej rodziny to „przywilej”, „zaszczyt” i „luksus”, którego nie była świadoma. Rodzina uczyniła jej życie jeszcze bardziej satysfakcjonującym niż dotychczas, a filmowi partnerzy zaakceptowali jej nową część życia.

Julia wspomniała, że lubi wspólne spożywać posiłki z rodziną, dzięki czemu mogą spędzać ze sobą więcej czasu. Lubi jeść śniadania i kolacje ze swoimi dziećmi.

Gdy jej dzieci podrosły, zrozumiały, że ich matka jest świetną aktorką i Julia zaczęła zabierać je ze sobą, gdy tylko grała w filmach, które zmuszały ją do podróży.

Aktorka powiedziała, że wraz z mężem ustalili, że będą wychowywać swoje dzieci jak zwykła rodzina. Julia powiedziała swoim dzieciom, jak ważne jest nauczyć się takich rzeczy jak robienie prania, ścielenie łóżek i dbanie o siebie.

Główne zdjęcie: laykni.com