Piosenka musi być skończona. Rozmowa musi dobiec końca. Żałoba przechodzi. Smutek też. Dotyczy to wszystkiego.

Życie jest pełne różnych relacji. Jest pełne skojarzeń z kimś lub czymś. Co chwilę jesteśmy w kontakcie z innymi, z przedmiotami, z samym sobą. Łatwo jest nam się pożegnać, jeśli nie ma żadnego kamienia. Natomiast trudno jest się pożegnać, jeśli jest kamień.

O co chodzi z tym kamieniem? Kamień to brak logicznego zakończenia, błędne podsumowanie, co powoduje, że mentalnie wracamy do tego przedmiotu lub zdarzenia, bez końca analizując różne możliwości. Dlaczego tak się dzieje? Z powodu lekkomyślności, nierozumienia ludzi i relacji, z obojętności, z głupoty.

Jeśli jesteś w związku, w którym jest kamień, życie się zmienia, energia zaczyna się kręcić w jednym miejscu, a dokładniej w miejscu kamienia. Chcesz poznać kilka przykładów? Proszę bardzo.

Mężczyzna i kobieta. Mąż i żona. Pewnego razu zobaczył ją z innym mężczyzną. Prowadzili miłą rozmowę. Nie odważył się podejść. Ale po długim namyśle zapytał żonę: kto to był? Odpowiedź była dość dziwna: pomyliłeś się. Był bardzo zaniepokojony i zmartwiony. Ale ona wciąż mówiła, że to głupota. Nie mógł spać, nie mógł jeść. Coś czuł, ale nie potrafił tego ująć w słowa. Dlaczego pojawił się ten kamień, który utrzymywał go w tym związku? Niepewność, brak szacunku - to było to, co utrzymywało go w tym związku. Nieważne jak bardzo się starał, wszystko zależało od jego żony. To ona mogła pozbyć się tego kamienia. Ale nie chciała.

Dziecko. Dziecko i matka. Dziecko stale skarży się, że coś je boli. Matka mówi, że to minie. Nic się nie zmienia. Dziecko zaczyna krzyczeć. Matka po prostu go ucisza. Jest pełen swoich emocji, ale to właśnie głód emocjonalny, brak uwagi przywiązuje go do matki. Kamień. Może zniknąć, jeśli matka zwróci uwagę na potrzebę dziecka i zaproponuje wyjście z sytuacji. Tymczasem pozostaje kamień.

Nauczyciel i uczeń. Nauczyciel zawsze stawia uczniowi taką samą niską ocenę. Gdy uczeń próbuje dowiedzieć się dlaczego, ten albo nie odpowiada, albo mówi: usiądź na swoim miejscu. W efekcie uczeń nie potrafi myśleć o niczym innym, jak tylko o tym przedmiocie i tym nauczycielu. Kamień. Wszystko przez ten kamień.

We wszystkich tych sytuacjach dochodzi do manipulacji. Ten, od którego oczekuje się, że będzie silny, jest silniejszy. Drugi jest zawsze przywiązany. To ograniczenie z jednej strony często prowadzi do frustracji, a potem do agresji z drugiej strony. Przecież jeden kontroluje sytuację, a drugi chce pozbyć się kontroli.

Moim zdaniem są to przykłady najsilniejszej więzi w związku. Związek zafiksowany na niezrozumieniu, manipulacji, agresji, kontroli, braku informacji zwrotnej.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji i nie możesz uwolnić się od związku, musisz uciekać. Uciekaj, żeby nie zwariować. Ponieważ oszustwa i manipulacje mogą doprowadzić do schizofrenii.

Na pewno w każdej niepokojącej sytuacji należy rozmawiać. Zarówno jedna osoba, jak i druga, powinna być zainteresowana. Jedna i druga!!! Jeśli tylko jedna osoba się stara, a druga udaje, albo co gorsza nawet nie udaje, to należy uciekać. Zrobić to jak najszybciej! Nie pozwól na to, by pojawił się kamień.

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya