Serial „Przyjaciele” był jedną z najbardziej udanych komedii telewizyjnych począwszy od 1994 do 2004 roku. Do dziś jest nazywany najpopularniejszym serialem.

Przedstawia realia tamtego okresu, kiedy nie było jeszcze mediów społecznościowych jak teraz, a zamiast tego istniała grupa przyjaciół chętnych do wzajemnej pomocy. W serialu zagrali Jennifer Aniston, Matthew Perry, Courtney Cox, David Schwimmer oraz Matt LeBlanc. Matt LeBlanc znany był z roli Joey'a Tribbianiego. Był włosko-amerykańskim aktorem, który próbował odnaleźć się w show-biznesie. Jego postać została dobrze przyjęta przez widzów.

Był uprzejmy i lojalny wobec swoich przyjaciół, ale był też kobieciarzem, który miał kilka romansów z kobietami. Jednocześnie Joey uwielbia gry wideo.

foto: laykni.com

Po zakończeniu serialu „Przyjaciele” pojawił się w spin-offie „Joey”. W latach 2016-2019 aktor był prowadzącym popularnonaukowego serialu BBC „Top Gear”. Podczas swojej popularności w serialu „Przyjaciele” umawiał się z wieloma znanymi kobietami. Podobno spotykał się z Kate Hudson i Brandi Glanville.

W 1997 roku poznał Melissę McKnight, brytyjsko-amerykańską modelkę. Aktor oświadczył się po roku chodzenia ze sobą. Jednak nie od razu wzięli ślub.

Wymiana przysięgi ślubnej zajęła im prawie pięć lat. W 2004 roku Matt został ojcem - urodziła się córka, Marina Pearl.

foto: laykni.com

To była ekscytująca zmiana dla prezentera telewizyjnego, który nigdy wcześniej nie był rodzicem, ale kiedy zobaczył swoją córkę, był przepełniony miłością do niej. Opowiada:

„Pamiętam narodziny mojej córki Mariny. Pokochałem ją w chwili, gdy zobaczyłem i nigdy wcześniej tego nie czułem. Wydawało mi się to niewiarygodne. Od tego momentu wiedziałem, że nic nie przeszkodzi mi w kochaniu jej, nawet gdyby rozbiła moje Ferrari”.

Marina urodziła się po tym, jak Matt wystąpił w spin-offie „Przyjaciół”. Powiedział, że spin-off w niczym nie przypomina oryginalnego serialu i że nie został tak dobrze przyjęty przez widzów, jak się spodziewał.

Po zakończeniu programu postanowił zrobić sobie roczną przerwę. Szybko jednak zmieniło się to w sześcioletnią przerwę. U Mariny, jego 2-letniej córki, w 2006 roku zdiagnozowano dysplazję, poważną chorobę mózgu. Był zrozpaczony diagnozą córki. Opowiada:

„U mojego dziecka zdiagnozowano dysplazję. To był bardzo trudny okres. Ale poradziłem sobie. „Czy nie mówią, że to, co nas nie zabija, czyni nas silniejszymi?”. Matt nie był idealnym małżonkiem, ale był kochającym ojcem. Matt spędzał dużo czasu z Mariną i opiekował się nią, gdy przeżywała ciężkie chwile.

foto: laykni.com

Na szczęście do 11 roku życia udało się jej pozbyć problemów zdrowotnych. Nie wpłynęło to jednak na relacje między nimi.

„Spędzanie z nią czasu było najbardziej satysfakcjonującą rzeczą, jaką kiedykolwiek robiłem” - mówi. „Mamy wspaniałe relacje i jest to najlepsza rzecz w moim życiu” - powiedział.

Odkąd na świat przyszła Marina, aktor stawia wychowanie córki na pierwszym miejscu. Starał się też zmieniać z duchem czasu, by być dobrym ojcem. Mimo sławy, Matt starał się uchronić córkę przed publicznością. Marina, która jest teraz dorosła, ukrywa życie prywatne i ma własne konto na Instagramie.

Relacje między ojcem a córką są bardzo dobre, Marina niesamowicie wspiera ojca.

Główne zdjęcie: laykni.com