Monarchia w Indiach została zniesiona w 1971 roku, prawie 50 lat temu, jednak rodziny królewskie nadal istnieją w tym kraju. Składają się z potomków tych, którzy rządzili krajem w minionych stuleciach. Dowiedzmy się, jak żyją dzisiaj.

Dynastia Mewar

foto: lemurov.net

Jej figurantem jest Jego Królewska Mość Arvind Sinh Mewar. Wszystkie jego tytuły są formalne, a jego dobrze prosperujący interes z królem Indii jest całkiem realny. Prowadzi Grupę Hotelową HRH, jedną z odnoszących największe sukcesy sieci hoteli w kraju. Dzięki jego staraniom rodzina otrzymała kilka pałaców i własny, dobrze prosperujący biznes turystyczny.

Dynastia Wadiyar

foto: lemurov.net

Potomkowie indyjskich władców posiadają piękny pałac w mieście Mysore w południowych Indiach. Głową dynastii i oficjalnym właścicielem pomnika historycznego jest Yaduvir Krishnadatta Camaraja Vadiyar. Młody mężczyzna, który ma zaledwie 27 lat, nie jest bezpośrednim spadkobiercą. Status otrzymał od bezdzietnego wuja. Zarabia na Mysore Royal Silk Factory.

Dynastia Jaipur

foto: lemurov.net

Linia monarchów Jaipur również nie ma bezpośrednich potomków. Dlatego też wnuk ostatniego oficjalnego spadkobiercy, Jego Królewska Mość Bhavani Sinh, jest uważany za jego formalną „głowę”. Młody człowiek, imieniem Padmanabha Sinha, popularyzuje polo w swojej ojczyźnie. Młody książę zawodowo zajmuje się tym sportem. Nadzoruje także biznes turystyczny należący do dynastii.

Dynastia Ratorów

foto: lemurov.net

Dynastia Ratorów rządziła miastem Jodhpur w stanie Radżastan i do dziś mieszkają w nim potomkowie monarchów. Rejon jest pełen pałaców i innych zabytków. Podobnie jak wielu innych królów Indii, prowadzą interesy w branży turystycznej. Część domu dynastii Ratorów jest otwarta dla zwiedzających. Na ich ziemiach często organizowane są także uroczystości weselne.

Dynastia Gaekwad

foto: lemurov.net

Na początku XVIII wieku Gaekwada rządziła terenem dzisiejszego Vadodara. Rodzina posiada teraz ponad 20 000 crores rupii. Otrzymała również dużą kolekcję dzieł sztuki i cennej biżuterii. Jednak żyjący przodkowie dynastii Gaekwady tylko powiększają bogactwo swoich przodków. Zajmują się biznesem, nadzorując kilkadziesiąt świątyń odwiedzanych przez turystów.

Główne zdjęcie: lemurov.net