- Synu, tylko proszę, nie angażuj się w związki z rozwiązłymi i głupimi kobietami. To sprawi, że odrzucisz wartości duchowe i normy moralne. Te kobiety nie uczynią Cię silniejszym, będziesz popełniać mnóstwo błędów, które będą dotyczyć wszystkich kobiet, a ten cynizm nie doda Ci żadnej mądrości. Bądź ostrożny. Nie sprawiaj komplementów i pochwał pierwszej lepszej kobiecie, ale bądź wyrozumiały, szanuj kobiety, bez względu na to, jakie są, ponieważ jesteś mężczyzną – to nie tylko zwykłe słowo, lecz siła. Siła, która nie pozwoli na poniżenie czy obrażenie człowieka.

Bądź odpowiedzialny. Za siebie i za swoje dzieło, za swoje działania. Za każdy swój krok musisz odpowiadać przed człowiekiem, przed sobą i przed Bogiem. Nie pozwól sobie na lekkomyślność. Popełniaj błędy, ucz się, ale idź dalej i wiedz, że każdy błąd czyni cię silniejszym. Nie lituj się nad sobą. Pomagaj ludziom, dbaj nie tylko o siebie, a zostaniesz nagrodzony na tym świecie i nie tylko. Bądź wielkim człowiekiem, w swoim sercu i duszy. Miej silną wolę i nie bój się niczego. Bądź zdolny do tego, by nazywano cię prawdziwym mężczyzną. Miej czyste spojrzenie i wolne myśli. Niech twoje serce nie będzie pochłonięte uprzedzeniami obcych ludzi i fałszywymi wartościami.

Uwierz mi, że kobieta, w której się zakochasz, będzie właśnie taka jak Ty. Tak samo silna i tak samo mądra. Tak samo zagubiona, ale podążająca własną drogą.

Może mieć blizny, może popełniać błędy, ale będzie to świadomy wybór - na całe życie. Niech będzie szczera do bólu. Taka, która nigdy cię nie oszuka ani nie zdradzi. Poznasz ją po oczach. Nie bój się i słuchaj swojego serca - ono ci podpowie.

Uwierz mi, synu, również Cię szukała. Wystarczy jedno spojrzenie, a wszystko zrozumiecie.

Główne zdjęcie: fit4brain.com