Oliwa z oliwek jest skarbnicą zdrowych tłuszczów i składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia.

Ale czy kiedykolwiek pomyślałaś o tym, żeby przyjmować ją na pusty żołądek? Według ekspertów, istnieje wiele korzyści zdrowotnych z tego nawyku.

Oto główne powody, dla których powinieneś zacząć to robić:

Badania pokazują, że oliwa z oliwek chroni komórki przed zmianami, które mogą prowadzić do raka.

Wspomaga funkcjonowanie jelita grubego - jest świetna dla osób cierpiących na zaparcia.

Oliwa z oliwek dobrze wpływa na skórę, włosy, paznokcie i kości. Od dawna słynie jako niezbędny składnik maseczek do włosów lub skóry, ale oliwa z oliwek jest znacznie bardziej skuteczna, gdy jest przyjmowana wewnętrznie.

Oliwa z oliwek oczyszcza wątrobę. Jeśli przyjmujesz oliwę z oliwek na pusty żołądek, możesz być pewna, że wszystkie twoje narządy wewnętrzne pracują właściwie.

W szczególności oliwa z oliwek dobrze wpływa na wątrobę.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wymieszaj 2 łyżki oliwy z oliwek z sokiem z jednej ćwiartki cytryny i wypij to rano na pusty żołądek.

Oliwa z oliwek może pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Ma wysoką zawartość tłuszczów omega-3, czyli zdrowych tłuszczów, które sprawiają, że jesteś syty.

Badania potwierdziły, że jeśli chcesz schudnąć, ważne jest, aby nasycić swój organizm zdrowymi tłuszczami, ponieważ stymulują one metabolizm.

Oliwa z oliwek jest też dobrym zamiennikiem zwykłej oliwy, która zawiera dużo kalorii i nie jest zalecana dla osób na diecie.

Oliwa z oliwek wzmacnia układ odpornościowy! Chroni serce przed chorobami.

Istnieją dwa rodzaje cholesterolu, „dobry” (HDL) i „zły” (LDL), i to właśnie zdrowe tłuszcze w oliwie z oliwek podnoszą poziom dobrego cholesterolu. W ten sposób Twoje serce jest chronione przed poważnymi chorobami.

Oliwa z oliwek zmniejsza stan zapalny w organizmie. Jest to jeden z najlepszych „leków” o właściwościach przeciwzapalnych.

Oliwa z oliwek kontroluje poziom glukozy we krwi. To pomaga osobom chorym na cukrzycę.

Oliwa z oliwek chroni mózg. Oliwa z oliwek Extra Virgin lub tłoczona na zimno dzięki swojemu składowi chroni mózg przed poważnymi chorobami, takimi jak choroba Alzheimera, zmniejsza ryzyko depresji i poprawia koncentrację.

Czy to za mało powodów na to, by przyjmować oliwę z oliwek na pusty żołądek?

Główne zdjęcie: leprechaun.land