Piękno jest pojęciem subiektywnym, ponieważ „piękno jest w oczach patrzącego”. Oto 10 najpiękniejszych kobiet wszech czasów według użytkowników Internetu. Jednocześnie opowiemy po krótce o każdej z nich.

10. Jessica Alba

foto: google

Jessica Alba zajmuje 10 miejsce. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wielokrotnie była wybierana jako najbardziej atrakcyjna osoba na świecie wśród celebrytów. Woli jednak być oceniana pod kątem swoich umiejętności aktorskich i bardzo poważnie podchodzi do wyboru nowych projektów.

9. Salma Hayek

foto: google

Na początku swojej kariery Salma Hayek grała głównie w filmach, które zwracały uwagę na to, jak naturalnie wygląda. Nie trzeba dodawać, że wielokrotnie była uznawana najpiękniejszą aktorkę Hollywood.

8. Catherine Zeta-Jones

foto: google

Na 8 miejscu mamy wspaniałą aktorkę i laureatkę wielu prestiżowych nagród, Catherine Zeta-Jones. W 1998 roku była jedną z najczęściej wyszukiwanych znanych osób w Internecie. W 2005 roku została uznana za jedną z najpopularniejszych gwiazd.

7. Sophia Loren

foto: google

Sophia Loren jest uznawana za jedną z najważniejszych gwiazd złotej ery Hollywood. W trakcie swojej kariery zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym Złoty Glob, BAFTA i Oscary.

6. Charlize Theron

foto: google

Charlize Theron znajduje się na liście najpiękniejszych kobiet, a w 2016 roku została również uznana za jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie. Co prawda Charlize w dzieciństwie chciała zostać tancerką, jednak w wieku 16 lat spróbowała swoich sił w modelingu, a w 1995 roku po raz pierwszy zagrała w filmie.

5. Scarlett Johansson

foto: google

Scarlett Johansson została uznana za jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie w 2021 roku i była najlepiej zarabiającą aktorką filmową w 2018 i 2019 roku.

4. Marilyn Monroe

foto: google

Na 4 miejscu jest Marilyn Monroe, która jeszcze w latach 50. była uważana za ideał piękna. Jej wpływ w latach 60. był tak ogromny, że uczyniono ją ikoną popkultury, a w 1999 roku uznano ją za jedną z najwybitniejszych gwiazd złotej ery Hollywood.

3. Grace Kelly

foto: google

Na trzecim miejscu znalazła się księżniczka Monako. I nie ma w tym nic dziwnego! Podczas swojej kariery filmowej zagrała tylko w 11 filmach, ale nie przeszkodziło jej to w zdobyciu Oscara i staniu się jedną z najbardziej znamienitych postaci złotej ery Hollywood.

2. Raquel Welch

foto: google

Aktorka była symbolem seksu lat 60. i zdobyła Złoty Glob w 1974 roku. Oprócz pracy na planie filmowym, pracowała również jako modelka i prezenterka w telewizji.

1. Audrey Hepburn

foto: google

1 miejsce zajmuje zaś hollywoodzka aktorka Audrey Hepburn, która również była ikoną stylu swojej epoki. Stała się sławna dzięki swojemu talentowi i wyjątkowej urodzie. Choć nie ma jej już wśród nas, jej historia życia nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, a ona sama często pojawia się w książkach i filmach dokumentalnych.

Główne zdjęcie: google