Co roku coraz więcej osób próbuje swoich sił w polityce. Nie tylko wykształcenie, doświadczenie, wiek, umiejętności, ale także charakter i temperament wpływają na to, jak będzie wyglądała kariera polityczna danej osoby. Astrologowie wskazali pięciu przedstawicieli horoskopu, którzy mogą zostać najlepszymi posłami.

Lew

Warto zacząć od osób spod znaku Lew. Liczba znanych polityków urodzonych pod tym znakiem jest naprawdę duża. Chodzi w szczególności o Aleksandra Wielkiego, Napoleona, Baracka Obamę, Billa Clintona.

Astrologowie twierdzą, że z natury te osoby mają za zadanie dowodzić i rządzić. Podświadomie dążą do władzy i przy okazji próbują zająć pozycję lidera. Jednym z największych atutów Lwa jest jego zdolność do przewodzenia i motywowania innych. Kiedy przedstawiciel spod tego znaku ma pomysł, może przewodzić tłumom ludzi, z pomocą których osiągnie to, do czego dąży. Ci ludzi zaoferują swoją pomoc, oczarowani charyzmą Lwa. Są inteligentni, potrafią pięknie mówić, wiedzą jak przedstawić siebie w korzystnym świetle i zainteresować rozmówcę. Większość przedstawicieli spod tego znaku to świetni mówcy, a jeśli zajdzie taka potrzeba, z łatwością uśpią czujność odpowiednich osób, by osiągnąć zamierzony cel.

Ale to właśnie zapał Lwa do dominacji i niechęć do słuchania nawet najbardziej słusznej krytyki może negatywnie wpłynąć na nich.

Strzelec

Osoby urodzone pod znakiem Strzelca nie mniej lubią władzę niż Lew. Mogą śmiało walczyć o to, czego pragną. Na uwagę zasługuje to, że osiągnąwszy swój cel, Strzelcy nie spoczywają na laurach, lecz dążą do kolejnych osiągnięć. Przedstawicieli spod tej konstelacji zodiakalnej zazwyczaj mają strategię, dzięki czemu udaje im się osiągnąć swoje cele znacznie szybciej niż innym ludziom.

Joanna d'Arc, Czyngis-chan, Aleksander I, Winston Churchill urodzili się pod znakiem Strzelca. Są to ludzie silni psychicznie, inspirujący innych do nowych osiągnięć.

Skorpion

Skorpiony mogą stać się genialnymi politykami ze względu na to, że przyciągają innych i mają zdolność do oczarowania, gdy jest to potrzebne. Ponadto z łatwością osiągną wyżyny i staną na czele mas. Będą jednak musieli nauczyć się pracować w zespole, a przynajmniej umieć wysłuchać opinii innych. Czasami może to być niezwykle pomocne.

Zwykle zajmują oni pozycję „szarych eminencji”, podejmując decyzji w najważniejszych sprawach, jednak będąc niedostrzegalnymi dla innych.

Z reguły Skorpion nie uważa za konieczne korzystanie z rad przy podejmowaniu ważnych decyzji. Z natury tacy ludzie są urodzonymi liderami, więc trudno im dostrzec autorytet innych ludzi, a tym bardziej nie jest im łatwo prosić o radę. Często z tego powodu przedstawiciele spod tego znaku pakują się w nieprzyjemne sytuacje. Ale jeśli Skorpiony nauczą się prosić innych o radę, osiągną sukces - mają duże szanse na zbudowanie udanej kariery politycznej.

Waga

W porównaniu z opisanymi powyżej znakami zodiaku, Waga nie jest tak zawzięta. Większość osób spod tego znaku jest raczej spokojna. To właśnie ta cecha może im pomóc w budowaniu kariery politycznej.

Ludzie słuchają osób spod znaku Waga, które wiedzą, jak tworzyć komfortową atmosferę. Przedstawiciele spod tej konstelacji zodiakalnej potrafią uwzględniać wyniki zróżnicowanego społeczeństwa, dzięki czemu są ulubieńcami wielu.

Waga słucha konstruktywną krytykę. Jednak nie widzą nic złego w korzystaniu z rad osób znających się na rzeczy. Są to dodatkowe bonusy, które zwiększają ich szanse na sukces w karierze politycznej i przyciągają dodatkowych osób.

Baran

Osoba urodzona pod znakiem Barana może zostać posłem. Te uparte osoby są zauważane ze względu na ich determinację i ambicję. Raczej nie stosują nie do końca uczciwych sposobów na osiągnięcie tego, czego pragną. Nie czyni to jednak z Barana kiepskiego posła.

Dążenie do zwycięstwa i pewność siebie pomagają im awansować na pożądane stanowiska i gromadzić wokół siebie podobnie myślących ludzi. Politycy spod tego znaku zodiaku korzystają z elokwencji i umiejętności znajdowania przekonujących, aktualnych argumentów. Baran dość łatwo zdobywa zaufanie odpowiednich osób i podejmuje ważne decyzje.

Jedną z rzeczy, która może stanąć na drodze do awansu Barana, jest brak umiejętności rozumienia ludzi.

Główne zdjęcie: google