Zdradzę Ci sekret - jeśli pomogłeś komuś w trudnej sytuacji, nie oznacza to, że dostaniesz za to nagrodę. To nic nadzwyczajnego, po prostu takie jest życie.

Jeśli twoje intencje są czyste, to nie Ty tracisz ludzi, to oni tracą Ciebie.

Nie można narzucać człowiekowi naszych poglądów i sposobu, w jaki patrzymy na życie w ogóle. Kiedy komuś pomagamy, nie powinniśmy spodziewać się wdzięczności, ponieważ takie jest nasze życie.

Jest to nieuniknione. W naszym życiu znajdą się inne osoby, które zostawią nas bez względu na wszystko, nawet jeśli poświęcimy dla nich wszystko. Otwieramy przed nimi nasze dusze. Ci ludzie nie są w stanie docenić naszych starań. Być może taka osoba nie dba o to, co dla niej zrobiliśmy. Ci ludzie mają tendencję do tego, by tracić w życiu to, co najważniejsze i najpiękniejsze.

Nie można narzucać naszych poglądów innych ludziom

Owszem, w takich okolicznościach czujemy się tak, jakbyśmy stracili coś bardzo ważnego, ale tak naprawdę dostajemy szansę na znalezienie osoby, która jest naprawdę godna naszych starań i naszego czasu.

Nie jest w naszej mocy sprawić, by ktoś inny spojrzał na sytuację z naszej perspektywy. Jednak to w naszej mocy jest, aby pozwolić takiej osobie odejść, nie zapominając o tym, by cały czas iść do przodu. Nawet nie miej wątpliwości, możesz znaleźć inną osobę, która doceni wszelkie twoje działania, a blizny, które zostawiła ci tamta osoba, nie będą tak bardzo bolały.

Nie jest w naszej mocy sprawić, by ktoś inny spojrzał na sytuację z naszej perspektywy.

Pamiętaj, że nie ma takiej osoby, która ma prawo kontrolować Twoje życie. Tylko Ty masz moc podejmowania ważnych decyzji, a osoby, które chcą Cię kontrolować, nie zasługują na to, by być blisko Ciebie. Wiem, że zawsze starałeś się robić wszystko co najlepsze dla innych i ci ludzie, którzy w zamian odmówili Ci pomocy nie mają władzy nad Twoim życiem.

Dość tego, czas żyć swoim najlepszym życiem.

Szacunek budzą ci ludzie, którzy Cię akceptują. Doceniają to, co dla nich zrobiłeś i z pewnością zadbają o to, byś poczuł ich wsparcie i miłość. Nie pozwolą Ci zapomnieć, że jesteś dla nich ważną osobą. Z pewnością zadbają o to, byś mógł iść do przodu, byś był na dobrej drodze. Tacy wspaniali ludzie nie będą chcieli zmuszać cię do robienia nieprzyjemnych rzeczy, nie będą chcieli obarczać cię zbędnymi zmartwieniami.

Szacunek budzą ci ludzie, którzy Cię akceptują.

Osoba, która cię zostawiła, pewnego dnia uświadomi sobie, jak cudownie wyglądało jej życie, gdy była obok. Niektóre mogą nawet próbować wrócić do Ciebie. Tyle, że jest już za późno. W twoim życiu pojawili się właściwi ludzie, którzy zachowują się w taki sam sposób, w jaki ty zachowujesz się w stosunku do nich. Prawdopodobnie ta osoba będzie błagać o drugą szansę, tylko jest już za późno.

W pewnym momencie życia ta osoba na pewno uświadomi sobie, co straciła z powodu tego, że odeszła, i w jaki sposób zachowywała się wobec Ciebie. Ty nadal będziesz wyjątkową osobą, robiącą wszystko dla innych i osobą, która jest lubiana przez innych.

W pewnym momencie życia ta osoba na pewno uświadomi sobie, co straciła z powodu tego, że odeszła.

Twoja czysta dusza jest godna tego, by dbać o nią. Jednak pozwalaj na bliskość z tymi ludźmi, którzy naprawdę zasługują na twoją dobroć.

Główne zdjęcie: esotericblog